Yayınlanma Tarihi: 18.04.2019 | Değiştirme Tarihi: 18.04.2019

Survivor'dan elenen Tony'den flaş sözler! 'Yıkmaya çalıştık ama ne yaptıysak yıkılmadı'

Survivor'dan elenen Yunan yarışmacı Tony'nin, Acunn.com'a özel açıklamaları...1- En başından beri takımınla arandaki sorunlar nelerdir? Aranızda neden gruplaşma oldu?

Aramızdaki sorunları sebebi aramızda yüzde yüz samimiyet bulunmamasıydı. Her hangi birimiz fazladan hindistan cevizi bulursa ve ya fazladan balık tutarsa paylaşacağımıza, tek başına ya da bir kişiyle yemeyeceğine anlaşmıştık. İkinci haftada oldu bu bazıları tek başına yemeye çalıştı, 3-4 kişinin haberi oldu bundan. O kişilerde ben, Kyriakos ve Panagiotis'di. Böyle bir konu oldu adada. Başta hepsinin tepkili olduğunu gördüm ve daha sonrada günden güne hiç olmamış gibi davrandıklarını gördüm.

2- Takımlar birleştikten sonra performansın oldukça yükseldi. Neden?

Karşımda benimle aynı anda acıkan, akşam benimle birlikte ıslanan, benim yapamadığım gibi banyo yapan çocuklar gördüm ve oyundan oyuna daha da yakınlaştık. Tabiki bazı tartışmalarda oluyordu bunun normal olduğunu düşünüyordum. Ama oyundan sonra aramızda öylesine güzel bir nezaket oluyordu ki tahmin bile edemezdim bunu. Bunlar beni daha da yakınlaştırdı. Onlarla aynı adaya gidince bana karşı tavırlarını asla hayal bile edemezdim. Yani benim bile bir iş yapmama asla izin vermiyorlardı. Bana ellerinden ne geliyorsa onu sunuyorlardı. Hikmet'le arkadaş oldum. Bir konseyde demişti bir kere. Türkiye'de bir kavgadan sonra dostluk başlarmış, aynı söz Yunanistan'da da kullanılıyor. Daha sonra yakınlaştık, arkadaş olduk, adada da beraberiş yapmaya başladık. Sonuç olarak bir fark olmadığını gördüm, hatta iki ülkenin pek çok ortak noktası olduğunu gördüm. Konuşma tarzımızda, düşünme tarzımızda birçok kelimeyle... Kültürümüzde o kadar ortak ki, çoğu zaman konuşamasak bile birbirimizi anlayabiliyorduk. 

3- Spyros'la aranızda neden gerginlik vardı?

Benim bir şeyimi gördümü tüm takıma söylemek istiyordu ki beni takıma kötü göstersin. Ama sevdiği insanlar bunu yaptılar mı mesela Dimitra ya da Afroditi asla kimseye söylemiyordu. Benim resmimi sadece gerginlik çıkaran biri olarak çizmek istiyordu. Ben gördüklerimi söylüyordum ama ağızlarına sakız ettikleri bir şey vardı o da bağırsan da haksızsındır.

4- Yunan takımındaki en iyi yarışmacı kimdi?

En büyük farkı Afroditi yaptı başta, özel bir kişilikti ve takıma oldukça sayı getiriyordu. Daha sonrasında takıma Katerina Dalaka geldi ve bu durum dengelendi. Ama bence Afroditi, Katerina'nın yanında kaldıkça olumsuz etkilenerek kendini gösteremiyordu ve sanırım bu da takımlar değişince belli oldu. O takımlar değişince düştüğü yerden bir anda tekrardan zirveye çıktı. 

5- Türk takımında en iyi anlaştığın kimler vardı?

Türk takımından ayırdığım hatta genel olarak Survivor'dan 30 kişi geldi geçti. Hikmet tek başına bir yerde ve diğerleri onun altında. Başta yıkmaya çalıştık onu ama adam ne yaptıysak yıkılmıyor, gerçekten özel bir insan. Ona benzer bir şey daha gördüğümü sanmıyorum. Hem Survivor'dan dikkat ettiğim hem de kendi başına tamamen ayrı bir kategoride. Yaptığı işe çok odaklı ve o yüzden tertemiz ilerledi. Başka bir şey düşünmüyor ve tek hedefi kazanmak. Gerçekten ona hayranlık duyuyorum. Oynamak için çıkıyor ve cidden rakibi yok.

6- Seni neden elediklerini düşünüyorsun?

Beni seçmeleri çok normaldi, çünkü beni seçtiklerinde 2 hafta içinde istediklerini başaramadılar. Diğerlerine nazaran daha güçsüz olduğumu düşünmüyorum. Ta ki bu konular beni rahatsız edip, kafamı kurcalayana kadar. Çok güçlü başlamıştım bu yüzden haklı olarak beni seçti, bu bir sebepti. Diğer sebep ise Kyriakos'la daha fazla yakınlaştıkları için. Çünkü Kyriakos, Nikos, Ria ve Afroditi çok iyi ingilizce biliyor ve Bora aracılığıyla diğerleriyle iletişim kurabiliyorlardı.

7- Sence kimler final koltuğuna oturur?

Türk takımından Hikmet ve Seda olacağını düşünüyorum, adil olan bu olur. Onun dışında kadınlardan hem performans hem de karakter olarak Seda farkını yaratandı. Yunan takımından Katerina Dalaka ve Afroditi olacağını düşünüyorum. Karakter olarak değil sadece güç bakımından söylüyorum bunu. Çünkü Afroditi gerçekten çok güçlü. Erkeklerden ben de dahil elenmiş olsam bile kimsenin final koltuğuna oturabilecek olduğunu düşünmüyorum. Çünkü kimse fark yaratamadı.