Yayınlanma Tarihi: 15.06.2019 | Değiştirme Tarihi: 15.06.2019

Survivor'dan elenen Spyros'tan çok özel açıklamalar

Survivor'dan elenen Spyros Acunn.com'a özel açıklamalarda bulundu. Ada yaşantısından, takım arkadaşları hakkındaki düşüncelerine kadar samimi yorumlar yapan Spyros, Türk yarışmacıları da değerlendirmeyi ihmal etmediİşte Spyros'un sorulara verdiği cevaplar...

Survivor'da son düzlükte elenmek nasıl bir duygu? Final için hayaller kuruyor muydun?

Açıkçası yarışma başladığında finale gideceğimin hayalini kurmuyordum. 1-2 ay yaşayayım, oyunlara bakayım, sonra da giderim diye düşünüyordum ama buraya kadar gelmişken finale doğru gittiğimi gördüm. Bence en azından siyah takımda panagiotis, katerina, dimitra ve ben insanların gözünde favori dörtlüydük. 

Survivor'ın başından bu yana adanın en sakin ismi sendin. Bu kadar sakin kalabilmeyi nasıl başardın?

En büyük silahım şuydu: Hayatında bir şeyler yolunda gitmiyorsa, en azından sahip olduğun ve değer verdiğin şeyleri düşün. Karayip'te bir sahil kenarında oluşumun kıymetini biliyordum. Kime sorsan şimdi emekli olduğunda nerede olmak istersin diye, 'Karayip'te bir sahilde diyeceklerdir. Çok güzel bir arkadaş ortamım oldu, bu konuda sıkınta yaşayan arkadaşlar da oldu. Güneş olmasının, yağmur yağmasının, soğuk olmamasının kıymetini biliyordum. Yemek için çaba sarf etmenin kıymetini biliyordum. Her şey çok kötüyken, daha kötü olabileceğini biliyorsun. Bu yüzden sahip olduğun şeylerin kıymetini bilmelisin.

Açlık ve hijyen dışında adada en çok seni ne zorladı?

Beni en çok zorlayan şeyin açlık olacağını düşünüyordum ama bu değildi. Açıkçası açlık beni çok zorlamadı. Beni en çok zorlayan şey müzik dinleyememek oldu, dayanamıyordum. Her gün müzik dinleyen bir insanım, her anımda müzik dinlemeyi çok seviyorum ama birden kesiliyorum, kendimi çok kötü hissettim. Tek duyduğum şey konuşmalar ve diyaloglardı. 

Türk yarışmacıların adada sık sık tartışmalar yaşadıklarına şahit olduk. Bu durum seni nasıl etkiledi?

Tartışmalar ve sesler bizi çok etkiliyordu. Sesler insanları sandığımızdan daha fazla etkiler, psikolojini düşürür, sinirlerini bozar. Gerçekten moralimiz bayağı bozuldu. 

Siyah takımdaki Türk yarışmacılar hakkında ne düşünüyorsun?

Emre ile bayağı yakın olduk. Konuşacak çok ortak yönümüz vardı. Çok ilgi çekici bir karakter, çok iyi bir çocuk çok saf. Sanırım çok yanlış anlaşılıyor. Bana verdiği bilekliği taşıyorum. Gittiğime çok üzüldü. Yusufla aramızda karşılıklı bir saygı vardı. Yusufla beraber balığa çıktığımız günleri hiç unutmayacağım. Sakin bir karakter ve iyi bir yarışmacı. Açlıkla ilgili bayağı bir sorun yaşıyordu. Sude'yi gerçekten kardeşim olarak görüyorum, küçük kız kardeşime benzetiyorum onu. 

'Beyaz takım artık bizden korksun' dediğin hafta adaya veda ettin. Üst üste kazanılan oyunlar siyah takımda rehavete mi yol açtı?

Seri galibiyetlerden etkilendiğimizi düşünmüyorum. Sadece bazı oyunlarda fark açıldığında rahatlıyorduk. Ve o an beyaz takım hemen çeviriyordu. Onun dışında rehavete kapıldığımızı söyleyemem.

Bora geçtiğimiz hafta konseyde senin için 'siyah takımın en zayıf yarışmacısı' demişti. Bu konuda ne düşünüyorsun?

Evet siyah takımda yani en azında Yunanlar arasında en zayıf olduğumu biliyorum ama Bora'nın unuttuğu bir şey vardı ki, bunu söylediği haftada haftanın en iyi erkek yarışmacısı olmuştum. 

Tony ile yıldızınız bir türlü barışmadı, aranızdaki asıl sorun neydi?

Tony ile aramız çok iyi değildi, gülüp eğlendiğimiz anlar oldu ama genel olarak aramız kötüydü. İkimiz de denedik birbirimize saygı göstemeyi ama herkes herkesle analaşacak diye bir şey yok. Tony'de beni rahatsız eden şey stratejisiydi. Herkesin bir stratejisi var. Mesela benimki olduğum gibi davranmak. Onun ki ise sürekli olarak ortalığı karıştırmak. Ortalığı karıştırayım, birkaç oyun alayım, iyi olayım diye düşünüyordum. Her an bir şeyimi görüp 'Hop ne yaptın orada, neden böyle bir şey yaptın' diyecek gibiydi. Bu durum beni çok rahatsız ediyordu. 

Tony senin için 'Beni kıskanıyor' demişti. Bu konuda ne düşünüyorsun?

Kolay kolay kimseyi kıskanmam. Bir de tam olarak neyini kıskanayım? Performansı iyi değildi. Ada hayatında da aynı şekilde bilmiyorum yani. Güzel mavi gözleri vardı, belki bunu kıskanmış olabilirim.