Yayınlanma Tarihi: 28.05.2021 | Değiştirme Tarihi: 28.05.2021

Survivor'dan elenen Merve Aydın'dan ilk açıklama! Şampiyonluk adayı bakın kim?

Survivor'da bu hafta adaya veda eden isim performansıyla bu yıla damga vuran Merve Aydın oldu. Mavi takımda mücadele veren Merve, Aleyna Çalışkan Berkay ve Steven'ın yer aldığı potada, en az oyu alarak yarışmaya veda etmişti. Merve Aydın, eleme sonrası ilk röportajını böyle verdi. Bakın neler söyledi?İşte Merve Aydın'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Survivor'da en çok zorlandığım an kaybettiğim anların geri dönüşlerindeki duygusal gelgitlerdi. Kaybettiğim bir finalin ardından benimle birlikte 10 arkadaşımın da aç kalmasının ağırlığı. 

Benim elenmemin ardından takımda değişebilecek bir şey varsa o da takımdaki toparlayacılık ve motivasyondur. Hem kırmızı hem de mavi takımda böyle bir yeteneğim olduğunu görüyordum. 

Favori yarışmacın kim?

Survivor'da benim gözümde şampiyon yarışmacının sahip olması gereken duruş; performans, liderlik ve kriz yönetimini iyi yapabilme özelliği... Ve bunu bütün özellikleri kendinde bulunduran birinin olduğunu düşünmüyorum ama bu özelliklerden en fazlasını bulunduran kişiyi Poyraz olarak görüyorum son kalan isimlerden. Bence şampiyon olmaya en büyük aday, benim gözümde, en fazla özelliği bulunduran kişi Poyraz diyebilirim.

Adada kalmayı senden daha az hak ettiğini düşündüğün biri var mı?  

Ben buraya gelirken, benim şampiyonluk hedefime giderken kolumda bileziklerim olarak aldığım duruşum, performansım ve her defasıdna elimden ne geliyorsa ortaya koymaktı. Survivor her şeyin olduğu bir yarışma. Bana göre burada olmayı hak etmiyordur ama günün sonunda karar merci halk. Bugün gitmemdeki en büyük faktör halk, kalanlarda da öyle. 

Burnundan yaşadığın sakatlık performansını ne kadar etkiledi

Sakatlandığım an şöyle bir korkum vardı; Ya Survivor benim için biterse? Ben bu korkuyu yaşarken yarışmaya dönmek, sonraki tüm korkuları hızlı şekilde atlatmamı sağladı. Zorlukların içerisinde daha da güçlenen birisi oldum. Sakatlığın ardından cıktığım parkurlarda o korkuyu yaşadım. Bu konuda arkadaşlarım da yardımcı oldu avantajlara çıkmama müsaade ederek. Sonrasında çok iyi döndüğümü düşünüyorum. Sakatlığım performansımı kısa süreliğine etkiledi. 

Acun Bey senin ismini açıkladığında neler hissettin?

Büyük bir korku yaşamadım. İnsanlar dışarıdan şunu şöyle algılamış olabilirler. Aleyna Çalışkan ile olan son diyaloğumdan sonra... Gövde gösterisi değildi yaptığım. Şampiyon olarak geldiysem. Bu potadan çıkabiliyor olmam güveniyle, ismimin söylenmesinde sorun yok dedim. Kimsenin arkasına sığınmayı tercih etmedim. Gerçek karakter diyorum. O potaya girmekten korkmadım ve birilerinin korunmasına, birilerinin ismimin söyleyip söylememesine ihtiyacımın olmaması gerektiğini düşündüm. Potadan çıkabiliyor olmam gerekirdi. Bence yapacak daha çok şeyim var diye düşünüyorum. Hayallerime veda ettiğim için de çok üzüldüm ama oradan olduğum kişi gibi ayrılığım için mutluyum.