Survivor Berkay kimdir, kaç yaşında, nereli? Survivor 2021 yarışmacısı Berkay Yuvakuran hakkındaki bilgiler

Survivor Berkay, sevilen yarışmaya yedeklerden katıldı ve Gönüllüler takımına geçti. Efsane futbolcu Semih Yuvakuran’ın oğlu olan Berkay Yuvakuran’ın üçüz kardeşi olan Utku Yuvakuran da Beşiktaş’ın kalesini koruyor. Peki, Survivor Berkay kimdir, kaç yaşında, nereli? Survivor 2021 yarışmacısı Berkay Yuvakuran hakkındaki bilgiler haberimizde.

Yayınlanma Tarihi: 27.02.2021 20:04
Değiştirme Tarihi: 27.02.2021 20:04
Survivor Berkay kimdir, kaç yaşında, nereli? Survivor 2021 yarışmacısı Berkay Yuvakuran hakkındaki bilgiler

Sevilen yarışma Survivor 2021’nin dikkat çeken isimlerinden biri de Berkay Yuvakuran. Yarışmaya yedeklerden katılan ve performansı ile Gönüllüler takımına çok önemli puanlar kazandıran Survivor Berkay, Galatasaray’ın unutulmaz futbolcularından Semih Yuvakuran’ın oğlu. Peki, Survivor Berkay kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Survivor 2021 yarışmacısı Berkay Yuvakuran hakkında merak edilenler…

BERKAY YUVAKURAN KİMDİR?

Survivor Berkay Yuvakuran, 2 Kasım 1997 tarihinde doğdu. Berkay Yuvakuran İstanbul Şişli doğumlu olduğunu ifade ediyor. Berkay Yuvakuran, aslen Bursalı olduğunu da ekliyor. Nişantaşı Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun oldu. Berkay Yuvakuran, eski futbolcu Semih Yuvakuran’ın oğludur. Berkay Yuvakuran'in ağabeyi ise Beşiktaş’ta kalecilik yapan Utku Yuvakuran'dır.

BERKAY YUVAKURAN BOYU VE KİLOSU KAÇ?

Düzgün fiziğiyle dikkat çeken Survivor Berkay Yuvakuran ile ilgili merak edilen bir diğer konu da boyu ve kilosu oldu. Berkay Yuvakıran'ın boyu 1.90 kilosu ise 89'dur. 23 yaşındaki Berkay Yuvakuran, mesleğinin de futbolculuk olduğunu belirtiyor. İlgilendiği bir diğer spor dalının da basketbol olduğunu ifade eden Berkay Yuvakuran bekardır.

BERKAY YUVAKURAN FUTBOLCULUK KARİYERİ

Survivor Berkay Yuvakuran, 9 yaşından bu yana futbol oynuyor. İlk olarak 2008 yılında Pendikspor'da başlayan genç isim, 2011 yılına kadar bu takımın formasını terletti. Ardından 2012 yılında Sancaktepe Futbol Kulübü'ne giden Berkay Yuvakuran, 2013 yılına kadar da burada oynamıştır. Sonrasında Beylerbeyi, Çekmeköy Belediyesi Alemdağ Spor, Karabekirspor formaları giyen Berkay Yuvakuran, 2018 yılında Dudullu'ya transfer olmuştur son olarak burada oynamıştır.

BERKAY YUVAKURAN SOSYAL MEDYA HESABI VAR MI?

Berkay Yuvakuran, Instagram'da 'berkayyuvakuran' ismiyle yer almaktadır.

“SURVİVOR’DA ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORUM”

Kendisini hırslı, eğlenceli ve sinirli bir kişilik olarak tanımlayan Survivor Berkay, şampiyon olması durumunda kazanacağı ödülü yaptırım yapmak için kullanacağını ifade ediyor. Survivor'a katılma amacının buradaki heyecanı sonuna kadar yaşamak ve savaşçı kimliğini ortaya koyup tüm Türkiye'ye göstermek olduğunu anlatan Berkay Yuvakuran, Survivor'a katılmadan önce de 'ünlü ailenin ünsüz çocuğu olarak Survivor'da şampiyon olmak istiyorum' diyor.

Survivor seçmeleri öncesi verdiği röportajda, 9 yaşından bu yana futbol oynadığını ve üçüz kardeş olduklarını belirten Berkay Yuvakuran, bir kardeşinin fitness ile ilgilendiğini, diğer kardeşi Utku Yuvakuran'ın ise Beşiktaş'ta oynadığını söylüyor.

Berkay Yuvakuran, Survivor elemelerinde çok güzel anlar yaşadığını, stresi ve heyecanı bir arada yaşadığını aktarıyor.