Survivor Batuhan kimdir, kaç yaşında? Survivor 2021 yarışmacısı Batuhan Karacakaya hangi dizilerde oynadı?

Survivor Batuhan, ilgiyle takip edilen yarışmada performansı ile adından söz ettirmeye başladı. Batuhan Karacakaya, bir dönemin en çok izlenen ve konuşulan dizisi olan Aşk-ı Memnu’da Bülent Ziyagil rolü ile herkesin tanıdığı bir yüz. O diziden on sene sonra katıldığı Survivor 2021’de Batuhan Karacakaya’nın hayatı yine merak konusu oldu. Peki, Survivor Batuhan kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, hangi dizilerde oynadı?

Yayınlanma Tarihi: 14.01.2021 17:49
Değiştirme Tarihi: 14.01.2021 17:49
Survivor Batuhan kimdir, kaç yaşında? Survivor 2021 yarışmacısı Batuhan Karacakaya hangi dizilerde oynadı?

TV8 ekranlarından büyük bir ilgiyle takip edilen yarışma programı Survivor 2021’in Ünlüler takımı kadrosunda Batuhan Karacakaya da yer alıyor. Zamanın en çok izlenen dizisi Aşk-ı Memnu’da oynamış olan Survivor Batuhan, yarışma kadrosunda yer alması sonrasında kariyeri tekrar araştırılmaya başlandı. Yarışmada başarılı bir performans sergileyen yakışıklı oyuncuyu izleyiciler Survivor Batuhan kimdir, kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı şeklindeki sorularla sorgulanıyor. İşte Survivor Batuhan Karacakaya hakkındaki bilgiler…

SURVİVOR BATUHAN KARACAKAYA KİMDİR?

Batuhan Karacakaya, 5 Şubat 1997 tarihinde doğdu. 24 yaşındaki Survivor Batuhan setlere adım attığında henüz 11 yaşındaydı. Oyunculuğunun yanı sıra sporcu kimliğiyle de öne çıkan Batuhan Karacakaya boyu 1.82’dir. Batuhan Karacakaya’nın kilosu ise 75’tir.

Haber ile ilgili metin girin!.

BATUHAN KARACAKAYA MESLEĞİ NE?

Batuhan Karacakaya, mesleğiyle ilgili katıldığı programlar ve verdiği röportajlarda sık sık konuşmuştur. Batuhan Karacakaya ayrıca 2018 yılında verdiği bir röportajda İngilizce mimarlık okuduğunu, babasının da mimar olduğunu, inşaat işlerine aşina olduğunu ifade etmiştir. Batuhan Karacakaya’nın bu açıklamasıyla birlikte, hangi üniversiteden mezun olduğuyla ilgili de bazı bilgilere yanıt aranmıştır. Batuhan Karacakaya Nişantaşı Üniversitesi İngilizce Mimarlık Bölümü’nden mezun olmuştur.

Haber ile ilgili metin girin!.

SURVİVOR BATUHAN KARACAKAYA KARİYERİ

Survivor 2021 yarışmacıları arasında bulunan Batuhan Karacakaya, her ne kadar Aşk-ı Memnu’nun Bülent Ziyagil’i olarak tanınsa da, sonrasında birçok filmde ve dizide rol almıştır. Batuhan Karacakaya, şöhrete kavuştuğu Aşk-ı Memnu dizisinden sonra Umutsuz Ev Kadınları dizisinde oynamıştır. Diziden ayrıldıktan sonra 2 yıl boyunca üniversite sınavlarına hazırlanan ve üniversiteye giden Batuhan Karacakaya kariyerine üniversite yıllarında Diriliş Ertuğrul dizisiyle devam etmiştir. Ailesinin, eğitim konusunda hassas olduğunu söyleyen Survivor Batuhan, oyunculuğa adım attığı ilk yıllarda babası ile yaptığı bir konuşmadan da şöyle bahsediyor: “En başından beri ailem eğitimim konusunda hassas davrandı. Oyunculuk için ajansa yazıldığım dönem babam beni uyarmış, takdirlerim teşekkür olursa beni setten alacağını söylemişti.” Batuhan Karacakaya, odasının duvarlarında takdir belgelerinin asılı olduğunu ve verdiği sözü tuttuğunu belirtiyor ve ekliyor: Eğitim her zaman önceliğim.

Haber ile ilgili metin girin!.

BATUHAN KARACAKAYA DİZİLERİ VE FİLMLERİ

Oyuncu Aşk-ı Memnu dizisinde 2008 ile 2010 yıllarında "Bülent Ziyagil" rolünü canlandırdı. Daha sonra Umutsuz Ev Kadınları dizisinde "Mert" karakterini canlandırdı ve birçok filmde rol aldı, Diriliş Ertuğrul dizisinde "Dündar" rolünü canlandırdı.

Dizileri

2016-2017 / Diriliş Ertuğrul (Dündar Bey)

2011-2013 / Umutsuz Ev Kadınları (Mert)

2008-2010 / Aşk-ı Memnu (Bülent Ziyagil)

2007-2008 / Bıçak Sırtı (Murat Ertuğrul)

2005 / Beşinci Boyut (Arif/Emre)

2004 / Büyük Buluşma (Tunç)

Filmleri

Aşk Tesadüfleri Sever - 2011

Dersimiz Atatürk - 2010

Bekle Beni - 2010

Uzun Hikâye - 2012

Haber ile ilgili metin girin!.

“İLK OYUNCULUK TEKLİFİ ALAN KARDEŞİMDİ”

Batuhan Karacakaya, yıllar önce verdiği bir röportajda ailesiyle ilgili de merak edilenleri anlatıyor. Annesinin ev hanımı olduğunu ve bir dönem menajerliğini yaptığını söyleyen Batuhan Karacakaya, babasının mimar olduğunu belirtiyor. Karacakaya, daha da şaşırtıcıyı bilgiyi, kız kardeşinden bahsederken paylaşıyor. Oyunculuk kariyerine başlamadan önce, asıl teklifin kız kardeşine geldiğini söyleyen Karacakaya, onun sarışın, mavi gözlü olduğunu ve daha da dikkat çektiğini aktarıyor. Öte yandan Batuhan Karacakaya’nın annesinin adı Gülhayat Karacakaya, babasının ismi ise Birol Karacakaya’dır.

Haber ile ilgili metin girin!.

 “YÜZÜYORDUM, YÜZMEYE DEVAM ETTİM”

Batuhan Karacakaya, fiziksel değişimini ise yüzmeye borçlu olduğunu belirtiyor. Batuhan Karacakaya’nın yıllar içinde yaşadığı değişim birçok kez haber sitelerine manşet olmuş ve çocukluktan çıkıp gençliğe adım atışı, ilgiyle takip edilmişti. Survivor Batuhan, kendini kişilik olarak da vücut olarak da geliştirdiğini ifade ediyor ve dizilerde rol aldığı yıllardan itibaren yüzdüğünü bunun yanı sıra vücut geliştirme ile de ilgilendiğini, olumlu şekilde geri dönüşler alınca da bundan vazgeçmeyip devam ettiğini belirtiyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

BATUHAN KARACAKAYA SEVGİLİSİ VAR MI? INSTRAGRAM HESABI NEDİR?

Batuhan Karacakaya yakışıklılığıyla ve dış görünüşüyle göz doldururken, pek kişi onun evli olup olmadığını da merak etti. 23 yaşındaki Batuhan Karacakaya’nın bilinen bir ilişkisi bulunmamaktadır. Instagram hesabından yaptığı paylaşımlarda genellikle gezdiği ve tatil yaptığı yerlerden paylaşımlar yapan Batuhan Karacakaya, rol aldığı dizilerden kareleri de takipçilerinin beğenisine sunuyor. Instagram’da şu an itibariyle 200 bine yakın takipçisi bulunan Batuhan Karacakaya’nın Instagram kullanıcı adı: @karacakayaaa’dır.