Survivor Batuhan kimdir, kaç yaşında, nereli? Survivor 2021 yarışmacısı Batuhan Karacakaya biyografisi

Survivor 2021’de merak edilen isimler arasında Batuhan Karacakaya da yer alıyor. Aşk-Memnu dizisi ile oyunculuk kariyerini başlatan Survivor Batuhan, Ünlüler takımından haftanın en çok konuşulan ismi. Son bölümde konseyde yaptığı seçimle bir kez daha gündeme gelen yarışmacı, Survivor Batuhan kimdir, kaç yaşında, nereli soruları ile hayatına dair bilgiler araştırıyor. İşte Survivor 2021 Batuhan Karacakaya hakkındaki bilgiler…

Yayınlanma Tarihi: 18.02.2021 18:00
Değiştirme Tarihi: 18.02.2021 18:00
Survivor Batuhan kimdir, kaç yaşında, nereli? Survivor 2021 yarışmacısı Batuhan Karacakaya biyografisi

TV8’in ilgiyle takip edilen yarışması Survivor 2021’de adada mücadele tüm hızıyla devam ediyor. Survivor Ünlüler takımından mücadele eden ve tanınan isimlerden Batuhan Karacakaya’da yarışmanın dikkat çeken isimlerden biri. İzleyiciler başarılı yarışmacının kariyerini, hayat hikayesini araştırmayı sürdürüyor. Peki, Survivor Batuhan kimdir, kaç yaşında, nereli? Survivor 2021 yarışmacısı Batuhan Karacakaya hangi dizilerde oynadı? İşte yarışmacı hakkındaki bilgiler…

SURVİVOR BATUHAN KİMDİR?

Batuhan Karacakaya, 5 Şubat 1997 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 24 yaşındaki Survivor Batuhan setlere adım attığında henüz 11 yaşındaydı. Bu da onu 13 yıldır aktif olarak ekranlarda yer alan bir haline getiriyor.

BATUHAN KARACAKAYA BOYU KAÇ, KİLOSU KAÇ?

Batuhan Karacakaya boyu da Survivor 2021 ile birlikte cevabı en çok aranan sorular içerisinde yer aldı. Hafızalarda çocukluk yılları ile kalsa da Batuhan Karacakaya, mankenleri kıskandıran bir görüntüye sahip. Yani Aşk-ı Memnu’nun Bülent’i bir hayli uzun. Oyunculuğunun yanı sıra sporcu kimliğiyle de öne çıkan Batuhan Karacakaya boyu 1.82’dir. Batuhan Karacakaya’nın kilosu ise 75’tir.

BATUHAN KARACAKAYA MESLEĞİ NE?

Batuhan Karacakaya 2018 yılında verdiği bir röportajda İngilizce mimarlık okuduğunu, babasının da mimar olduğunu, inşaat işlerine aşina olduğunu ifade etmiştir. Batuhan Karacakaya’nın bu açıklamasıyla birlikte, hangi üniversiteden mezun olduğuyla ilgili de bazı bilgilere yanıt aranmıştır. Batuhan Karacakaya Nişantaşı Üniversitesi İngilizce Mimarlık Bölümü’nden mezun olmuştur.

SURVİVOR BATUHAN KARACAKAYA KARİYERİ

Batuhan Karacakaya, her ne kadar Aşk-ı Memnu’nun Bülent Ziyagil’i olarak tanınsa da, sonrasında birçok filmde ve dizide rol almıştır. Batuhan Karacakaya, şöhrete kavuştuğu Aşk-ı Memnu dizisinden sonra Umutsuz Ev Kadınları dizisinde oynamıştır. Diziden ayrıldıktan sonra 2 yıl boyunca üniversite sınavlarına hazırlanan ve üniversiteye giden Batuhan Karacakaya kariyerine üniversite yıllarında Diriliş Ertuğrul dizisiyle devam etmiştir. Ailesinin, eğitim konusunda hassas olduğunu söyleyen Survivor Batuhan, oyunculuğa adım attığı ilk yıllarda babası ile yaptığı bir konuşmadan da şöyle bahsediyor: “En başından beri ailem eğitimim konusunda hassas davrandı. Oyunculuk için ajansa yazıldığım dönem babam beni uyarmış, takdirlerim teşekkür olursa beni setten alacağını söylemişti.” Batuhan Karacakaya, odasının duvarlarında takdir belgelerinin asılı olduğunu ve verdiği sözü tuttuğunu belirtiyor ve ekliyor: Eğitim her zaman önceliğim.

BATUHAN KARACAKAYA OYNADIĞI DİZİLER VE FİLMLER

Oyuncu Aşk-ı Memnu dizisinde 2008 ile 2010 yıllarında "Bülent Ziyagil" rolünü canlandırdı. Daha sonra Umutsuz Ev Kadınları dizisinde "Mert" karakterini canlandırdı ve birçok filmde rol aldı, Diriliş Ertuğrul dizisinde "Dündar" rolünü canlandırdı.

Dizileri

2016-2017 / Diriliş Ertuğrul (Dündar Bey)

2011-2013 / Umutsuz Ev Kadınları (Mert)

2008-2010 / Aşk-ı Memnu (Bülent Ziyagil)

2007-2008 / Bıçak Sırtı (Murat Ertuğrul)

2005 / Beşinci Boyut (Arif/Emre)

2004 / Büyük Buluşma (Tunç)

Filmleri

Aşk Tesadüfleri Sever - 2011

Dersimiz Atatürk - 2010

Bekle Beni - 2010

Uzun Hikâye - 2012