Survivor Barış kimdir, kaç yaşında, nereli? Survivor 2021 yarışmacısı Barış Özbek hakkındaki bilgiler

Survivor Barış kimdir, nereli, kaç yaşında? Survivor 2021 Ünlüler takımında yer alan Barış Özbek, yarışmanın dikkat çeken isimlerinden. Galatasaray ve Trabzonspor’da forma giyen Barış Özbek, rahatsızlığı nedeniyle yarışmadan elenme durumu ile yine gündeme geldi. Peki, Survivor Barış Özbek kimdir?

Yayınlanma Tarihi: 11.03.2021 18:50
Değiştirme Tarihi: 11.03.2021 18:50
Survivor Barış kimdir, kaç yaşında, nereli? Survivor 2021 yarışmacısı Barış Özbek hakkındaki bilgiler

Sevilen yarışma Survivor 2021’de Ünlüler Gönüllüler arasındaki mücadele ilgiyle izleniyor. Yarışmada Ünlüler takımından yer alan Barış Özbek, son bölümde rahatsızlığı nedeniyle oyunlarda yer alamamıştı. Son durumu merak edilen Survivor Barış’ın diskalifiye olma ihtimali nedeniyle hayatına dair bilgiler merak edilmeye başlandı. İşte Survivor 2021 yarışmacısı Barış Özbek hakkındaki bilgiler…

SURVİVOR BARIŞ ÖZBEK KİMDİR?

Barış Özbek, 14 Eylül 1986 yılında Almanya Castrop-Rauxel’de doğmuştur. 34 yaşındaki Barış Özbek, verdiği bir röportajda, ailesinin yıllar önce Ankara’dan Almanya’ya yerleştiğini, babasının madenci olduğunu annesinin ev hanımı olduğunu belirtmiştir. Barış Özbek, verdiği bir röportajda 3 erkek kardeş olduklarını, kendisinin ise ortanca çocuk olduğunu  dile getirmektedir. Barış Özbek’in 28 yaşındaki kardeşi Ufuk Özbek de kendisi gibi futbolcudur. Ufuk Özbek, Almanya’da Borussia Dortmund II takımında oynamaktadır.

FUTBOLA 6 YAŞINDA BAŞLADI

Barış Özbek, futbolla 6 yaşında tanıştığını ve yaşadıkları bölgedeki insanların futbola çok düşkün olduğunu belirtiyor. Her çocuk gibi sokakta futbol oynadığını ve o zamanlar bir futbol kulübünde yer almayı çok da düşünmediğini ifade eden Barış Özbek,  annesinin onu götürüp BG Schwerin adlı takımın alt yapısına yazdırmasıyla futbolculuk kariyerine resmi olarak giriş yapmıştır. Çocukluk yıllarında Tugay Kerimoğlu hayranı olduğunu söyleyen Barış Özbek, Schwerin’deki ilk maçında 12-0 galip geldiklerini ancak o karşılaşmada hiç gol atamadığını ifade ediyor. Daha sonra bu durumun da üstesinden geldiğini söyleyen Barış Özbek, sonraki maçlarda çok gol attığını hatta gol krallıklarının da bulunduğunu belirtiyor.

BARIŞ ÖZBEK’İN OYNADIĞI TAKIMLAR

Futbola, Almanya’da BG Schwerin altyapısında başlayan Barış Özbek, 2003-2004 yılında Tus Hordel’de forma giymiş ve 2005 yılında da Rot-Weiss Essen altyapısına dâhil olmuştur. Burada 2 yıl boyunca A takım forması giyen Barış Özbek, 39 maçta 1 gol attı. Barış Özbek, aynı takımda forma giydiği futbolcu Serkan Çalık ile 2007-2008 sezonunda Galatasaray’a transfer olarak adını tüm Türkiye’ye duyurdu.

GALATASARAY DÖNEMİ

Barış Özbek, takım arkadaşı Serkan Çalık ile birlikte Galatasaray’a transfer olduğu dönem, sarı kırmızılı takım Alman Teknik Direktör Feldkamp liderliğinde yeni bir yapılanmamın içindeydi. Daha önce kimsenin tanımadığı bir futbolcu olarak Galatasaray’a transfer olan Barış Özbek, 2007 yılında bu takıma 2011 yılında veda etmiştir. Galatasaray’da 135 maçta forma giyen Barış Özbek, 12 gole imza atmıştır. Barış Özbek, 2011 yılında Karadeniz ekibi Trabzonspor’a transfer olmuştur. Ancak burada forma giyemeden Almanya’da kendi kendine antrenman yaparken sağ diz iç çapraz bağlarını koparmış ve 6 ay boyunca yeşil sahalardan uzak kalmıştır. 2013 yılına kadar bordo mavili takımda kalan Barış Özbek, yalnızca 9 maçta formayı terletebilmiştir.

UNİON BERLİN VE FATİH KARAGÜMRÜK MACERASI

Barış Özbek, Trabzonspor’dan ayrıldıktan sonra doğup büyüdüğü ülkeye, Almanya’ya geri dönmüştür. Union Berlin ile sözleşme imzalayan Barış Özbek, kariyerine burada devam etmiştir. 40 maçta forma giyen Barış Özbek, burada gol atamamıştır. Ardından Kayserispor’a imza atan ve yeniden Türkiye’ye gelen Barış Özbek, 11 maçta görev almıştır. Barış Özbek Kayserispor’dan sonra yeniden Almanya yolunu tutup Duisburg ile sözleşme yapmıştır. Burada da 22 maçta forma giyen Barış Özbek, son kez Türkiye’de şansını denemek üzere geri gelmiştir. Kariyerini Fatih Karagümrük’te sürdürmek isteyen Barış Özbek, 2018 yılında bu takıma imza atıp 29 maçta forma giyerek 2020 yılında, sözleşmesinin sona ermesiyle veda etmiştir. Barış Özbek, Fatih Karagümrük’te 1 gol atmıştır.

BARIŞ ÖZBEK EVLİ Mİ, BEKAR MI?

Barış Özbek, uzun süre birlikte olduğu Minecan Beyazadam ile 2012 yılında evlenmiştir. Barış Özbek’in Barışcan Özbek adında bir oğlu vardır.

INSTAGRAM HESABI VAR MI?

Barış Özbek’in Instagram’daki kullanıcı adı barisozbek88’dir ve 70 bin takipçisi bulunuyor.