Survivor Atakan kimdir? Survivor 2022 yarışmacısı Atakan Arslan kaç yaşında, nereli, mesleği ne?

Survivor Atakan Arslan, birçok izleyici tarafından merak edilen ve araştırılan isimler arasında yer almaktadır. Survivor 2022 yarışmasında ünlüler takımında mücadele eden başarılı yarışmacı güçlü fiziği ve parkur hızıyla dikkat çeken isimler arasında yer almaktadır. Bir erkek çocuğu sahibi olan Atakan Arslan evlidir. Peki, Survivor Atakan kimdir? Survivor 2022 yarışmacısı Atakan Arslan kaç yaşında, nereli, mesleği ne?

Yayınlanma Tarihi: 23.01.2022 18:40
Değiştirme Tarihi: 23.01.2022 18:40
Survivor Atakan kimdir? Survivor 2022 yarışmacısı Atakan Arslan kaç yaşında, nereli, mesleği ne?

Survivor Atakan kimdir sorusu merak konusu oldu. Survivor 2022 ünlüler takımı yarışmacısı olan Atakan Arslan hızı, mücadeleci yapısı ve güçlü fiziğiyle dikkat çeken yarışmacılar arasında yer almaktadır. 2016 yılında Survivor şampiyonu olan Atakan Arslan, Survivor severlerin tanıdığı isimler arasında yer alıyor. Peki, Survivor Atakan kimdir? Survivor 2022 yarışmacısı Atakan Arslan kaç yaşında, nereli, mesleği ne?

SURVİVOR ATAKAN KİMDİR?

Çağan Atakan Arslan, Türk kick boks, Muay Thai sporcusu ve oyuncudur.

27 Ağustos 1989 tarihinde Sivas'ta dünyaya gelen Avatar lakaplı Çağan Atakan Arslan, spor hayatına basketbol ile başlamıştır. 16 yaşında vücut geliştirmeye başlayan Atakan Arslan, 17 yaşında dövüş sporları ile tanışmış ve o günden bu yana birçok başarıya imza atmıştır. Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu'na parkur rekoru kırıp okul birincisi olarak girmiştir. Eğitimine halen devam etmektedir. Atakan Arslan, 2008 yılından itibaren kick boks ve Muay Thai Milli Takımlarında ülkesini uluslararası arenada temsil etmekte, aynı zamanda da profesyonel müsabakalara çıkmaktadır.

2011 yılında Özbekistan'da 5.000 rakip taraftarın önünde Özbek rakibini finalde nakavt ederek IFMA Muay Thai Dünya Şampiyonu unvanını kazanmış ve bu alanda ülkesine büyük erkeklerdeki ilk altın madalyayı getirmiştir. TPW adı altında profesyonel güreşte de performanslar sergileyen Atakan Arslan, adından Soldier olarak söz ettirmiştir.

Kickboks kariyerinin önemli olaylarından biri de, dünyanın kickboks organizasyonlarından biri olan Glory World Series ile yaptığı anlaşmadır. 2014 yılında Deput yapan Atakan Arslan, ilk maçını Glory 15 İstanbul'da Brezilyalı rakibi Jonatan Olveira yapmıştır. 2015 yılında ise Glory 20 Dubai'de Chad Sudgen ile karşılaşmıştır.

2016 yılında Survivor Ünlüler Gönüllüler programında Ünlüler takımına dahil olan Avatar Atakan, 5 ay süren zorlu mücadele sonrası Survivor şampiyonu olmuştur. Survivor sonrası ringlere dönüp, Mix Fight Gala organizasyonunda 81 kilo dünya şampiyonluk maçına çıkıp, Kevin Brenda'yı ikinci rauntta nakavt etmiştir. 3 Aralık 2016'da kemerini korumak için Marco Pique ile dövüşmüş ve 3 raunt sonunda rakibini yenerek kemerini korumuştur.

Profesyonel sporun dışında çeşitli sinema ve dizi filmlerinde de oynayan Atakan Arslan modellik de yapmaktadır.

2017 yılında Star TV'de yayımlanmaya başlayan Söz dizisinde başrol olarak Üsteğmen Zafer Yaman karakterini canlandırdı. Diziden 12. bölümde ayrıldı. Kendisi sosyal medya hesaplardan oyunculuk zor meslek ve bu yüzden diziden ayrılmış bulunmaktayım dedi. Ama çıkan haberler sonucu ünlü oyuncu Tolga Sarıtaş ile anlaşamadığı için diziden ayrıldı.

2017 yılında Serap Korkmaz ile evlenmiştir. 2018 yılının Haziran ayında da Leon Aslan Arslan isimli bir erkek çocuğu olmuştur.

Survivor serüveni

Survivor 2016'nın şampiyonudur. Yarışmanın Kıbrıs'ta yapılan finalinde şampiyonluğa ulaşmıştır.

2022'de de Survivor 2022 All Star yarışmasında mücadele etmektedir.