Yayınlanma Tarihi: 29.06.2019 | Değiştirme Tarihi: 29.06.2019

'Kimin şampiyon olacağından eminim'

Survivor'a veda eden son isim olan Bora Edin, ayrılık sonrası Acunn.com'a özel açıklamalarda bulundu. Merak edilenlere ilişkin çarpıcı ifadeler kullanan Bora Edin, Survivor şampiyonluğuna dair tahminlerini de söyledi. İşte Bora'nın o sorulara verdiği cevaplar...Finale çok az bir süre kala elenmeni neye bağlıyorsun?

İnsanlar sürekli doğru söylemeye çalışan birini sevmediler. Ben dersime çok iyi çalışamamışım. Ben tekrar Survivor'a gelsem, yine aynı çizgide devam ederim diye düşünüyorum

Atakan ve Yusuf'la Survivor'ın başından itibaren çok büyük tartışmalar yaşadınız. Bu tartışmaların asıl sebebi neydi?

Çok oynadılarını düşündüm. Daha yarışma öncesinde sürekli diğer yarışmacıların yanlarına gidip, bir şeyler konuşup bu tarzlara girdiklerini hissettim. Zaten aslında öncesinde hissettiğim şey Survivor içerisinde de çıktı. Pota hesapları ypaan iki arkadaştan bahsediyoruz.

Hikmet'le çok iyi bir arkadaşlığınız varken, aranızdaki diyaloğun kesilmesinin nedeni neydi?

Hikmet'le çok iyi anlaşıyorduk, iyi bir arkadaşlığımız vardı. İkimiz de başarılıydık, birbnirimizi tamamlıyorduk. Bir noktada 3-4 defa hatta buna Seda da onay verdi. Yani Hikmet'in yanlış yaptığını söyledi. Beni birkaç yerde ortada bırakmaya çalıştı. Bu sebeple yollarımız ayrıldı ama ben sonrasında bile pek çok kişi yanında onun hakkında kötü bir şeyler söylememeye çalıştım. Ama bir konseyde de söyledim, 'Sakatlıktan dönse dahi, aramıza döndüğü için sevineceğim ama hiçbir şekilde yollarımız bir olmayacak' demiştim.

Senin deyiminle güçsüzlerin gitmesine rağmen son zamanlarda neden bu kadar çok mağlubiyet aldınız?

Üst üste 2 tane dokunulmazlık kazandık ilk başta ve yanlış hatırlamıyorsam Melisa ve sonrasında da Elpida gitti. Onlar çok uzun süre güçlü kaldılar ve o dönemde biz bütün ödül oyunlarından neredeyse yararlanamadık. 13-14 tane ödül oyunu kaybettik ama sonrasında biz de doğru eksildik. Biraz tabii ki, kaybetmeye alışmış bir vücut olduğu için bir dönem yine öyle devam etti. Onlar gibi kemik kadro kaldığımızda da ciddi dokunulmazlıklar kazandık ve ödüllerden yararlanmaya başladık.

Türk takımından kim şampiyon olur?

İnşallah Seda şampiyon olur. Onunla alakalı her zaman güzel ve iyi fikirlerim vardı ama içimden bir ses de başka birinin şampiyon olacağını söylüyor. Bu ismi maalesef söylmeyeceğim. 

Yunan takımından kim şampiyon olur?

2 tane teorim var Yunan şampiyonuyla alakalı. Dalaka Dimitra çıkarsa çok büyük ihtimalle Dimitra Dalaka'yı eler ve şampiyon olur diye düşünüyorum. Bir de Nikos Dalaka finali düşünüyorum. Nikos Dalaka finalinde de sanki Dalaka'nın Nikos'u eleyebileceğini düşünüyorum. Ama çok yakın oranlarla bu düşüncelerim ikisi arasında... Orada da kesin bir şampiyon göremiyorum maalesef. Ama Türk tarafında eminim kimin şampiyon olacağından. Yine söylüyorum, ismini söylemek istemiyorum.

Geride bıraktığın Survivor maceran hakkında ne düşünüyorsun?

Konseyde ismim açıklandığında, çok kısa süreliğine çok üzüldüm ve sonrasında teşekkür etmek nezaketinde bulundum ama birçok ismi de o heyecanla unuttum. Daha önce konseyler gibi değildi, oyuna veda ettiğim bir konseydi. Survivor'a iyi ki gelmişim. Benim çok büyük bir hayalimdi. Burayı yaşayabildim. Dibine kadar yaşayabildim. Yarım kalmış bir hikaye benim için. İnşallah bir gün devam edecek hikayem. Burada tekrar görebieceğimi hissediyorum.