MasterChef Güzide Mertcan kimdir? MasterChef 2019 yarışmacısı Güzide Mertcan, Survivor 2021’e konuk oluyor!

MasterChef Güzide Mertcan kimdir merak ediliyor. Bu akşam, Survivor 2021’de Güzide Mertcan ile birlikte MasterChef yarışmacıları dokunulmazlığı kazanan yarışmacılar için yemek hazırlayacak. Survivor ve MasterChef izleyicileri 2019 yarışmacısı Güzide Mertcan’ı araştırmaya başladı. Peki, MasterChef Güzide Mertcan kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 30.03.2021 19:53
Değiştirme Tarihi: 30.03.2021 19:53
MasterChef Güzide Mertcan kimdir? MasterChef 2019 yarışmacısı Güzide Mertcan, Survivor 2021’e konuk oluyor!

Ekranların en çok izlenen programı Survivor 2021’de bu akşam oynanacak dokunulmazlık oyunu ile bir ilk gerçekleşecek. Güzide Mertcan’ın da olduğu MasterChef Türkiye yarışmacıları, dokunulmazlığı kazanan takıma yemek yapacak. MasterChef 2019’da son dörde kalan Güzide Mertcan’ın biyografisi ile yeni bölüm öncesinde merak konusu oldu. İşte MasterChef Güzide hakkında merak edilenler…

MASTERCHEF GÜZİDE MERTCAN KİMDİR?

Güzide Mertcan, 2 Nisan 1988 İzmir doğumludur. Celal Bayar Üniversitesi mezunu. Evlenip İstanbul'a taşındıktan bir süre sonra ablasıyla ortak bir tekstil firması kurdu. Abiye ve günlük giyim kıyafetleri hazırlıyor. Çocuklarından dolayı aktif olarak çalışma hayatında fazla bulunmadı. Çocukların biraz büyümesiyle uzman estetisyenlik aldı.

Bunların yanı sıra yemek yapma tutkusu katlanarak arttı. Her mutfağı araştırıp farklı tarifler denemeyi çok seviyor. Bir dönem sosyal medya üzerinden tarif videoları çekmiş, çok beğenilmesine rağmen 3. çocukla beraber onu yapmaya vakti kalmamış.

Güzide Mertcan’ın yemek yapmaya olan aşkı hiç bitmedi. Özellikle çocukları için yaptığı birbirinden lezzetli yemekleri “guzidemertcan” kullanıcı adıyla Instagram hesabından paylaşan Güzide Mertcan’ın yarışmaya ilk katıldığında 21 bin takipçisi vardı. Şu an ise takipçi sayısı 404 bin.

Güzide Mertcan, Mustafa Mertcan ile evli ve üç çocuğu var. Eşi, DOF Robotic ismindeki şirketin sahibi.