MasterChef Emir Elidemir kimdir, kaç yaşında? MasterChef 2020 Emir Elidemir, Survivor 2021’e konuk oluyor!

MasterChef Emir Elidemir kimdir merak ediliyor. Bu akşam, Survivor 2021’de Emir Elidemir ile birlikte MasterChef yarışmacıları dokunulmazlığı kazanan yarışmacılar için yemek hazırlayacak. Survivor ve MasterChef izleyicileri 2020 sezonu üçüncüsü Emir Elidemir’i araştırmaya başladı. Peki, MasterChef Emir Elidemir kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 30.03.2021 19:23
Değiştirme Tarihi: 30.03.2021 19:23
MasterChef Emir Elidemir kimdir, kaç yaşında? MasterChef 2020 Emir Elidemir, Survivor 2021’e konuk oluyor!

Survivor’da bu akşam bir ilk yaşanacak ve dokunulmazlık oyununu kazanan takıma ödül olarak MasterChef Türkiye yarışmacıları yemek hazırlayacak. Konuklardan biri de geçen sezonu üçüncülükle tamamlayan Emir Elidemir. Peki, MasterChef Emir Elidemir kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte MasterChef Emir Elidemir’in hayat hikayesi…

MASTERCHEF EMİR ELİDEMİR KİMDİR?

Emir Elidemir, 31 Ağustos 1994’te doğdu. Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Özyeğin Üniversitesi Gastronomi bölümüne giriş yapmıştır.

Lisans eğitimi boyunca Fransa, Hollanda ve Amerika’da staj yapan Emir Elidemir, Lyon şehrinde Les Trois Domes (1 michelin), Amsterdam şehrinde Moshik (2 michelin), Pensacola şehrinde Type olmak üzere toplam üçer ay olmak suretiyle üç farklı staj yaparak kariyer geçmişine farklı tecrübeler kazandırmıştır.

2018'de üniversiteden mezun olduktan sonra New York'ta, Benno Restoran’da (1 michelin) 1 sene boyunca Chef de Partie pozisyonunda çalışıp Türkiye'ye geri dönen Emir Elidemir, İstanbul’daki 2.5 aylık Nicole Restaurant deneyiminden sonra 1 ay kadar Cunda Otel’in mutfak şefliğini üstlenmiştir. Ağustos ayında Masterchef’e katılabilmek için görevinden istifa eden Emir Elidemir, yeni sezonun ana kadrosunda yer almaya hak kazandı ve sezonu üçüncü olarak tamamladı.

MasterChef Emir Elidemir, Instagram’da “emirelidemir” kullanıcı adıyla yer alıyor ve 361 bin takipçisi var.