MasterChef Batuhan Bayır kimdir? MasterChef 2019 yarışmacısı Batuhan Bayır, Survivor 2021’e konuk oluyor!

MasterChef Batuhan Bayır kimdir merak ediliyor. Bu akşam, Survivor 2021’de Batuhan Bayır ile birlikte MasterChef yarışmacıları dokunulmazlığı kazanan yarışmacılar için yemek hazırlayacak. Survivor ve MasterChef izleyicileri 2019 yarışmacısı Batuhan Bayır’ı araştırmaya başladı. Peki, MasterChef Batuhan Bayır kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 30.03.2021 19:42
Değiştirme Tarihi: 30.03.2021 19:42
MasterChef Batuhan Bayır kimdir? MasterChef 2019 yarışmacısı Batuhan Bayır, Survivor 2021’e konuk oluyor!

Ekranların en sevilen yarışması Survivor Türkiye’de bir ilk gerçekleşecek. MasterCef Türkiye yarışmacıları, dokunulmazlık oyununu kazanan takıma özel bir yemek hazırlayacak. MasterChef Batuhan Bayır da bu isimlerden biri. Sosyal medyadan da takip edilen Batuhan Bayır, yeni bölümde öncesinde yine araştırılmaya başlandı. Peki, MasterChef Batuhan Bayır kimdir, kaç yaşında, nereli?

MASTERCHEF BATUHAN BAYIR KİMDİR?

Batuhan Bayır, 22 yaşında ve yarışmaya İstanbul'dan katılıyor. 2015 Le Cordon Bleu İstanbul'da Diplome de Cuisine eğitimini tamamladıktan sonra İzmir Alaçatı'da Atelier-Kemal Demirasal'da 6 ay çalıştı ve İstanbul Alancha restauranta geçiş yaptı.

Yaklaşık 3 yıldır İstanbul Alancha restaurantında çalışan genç yarışmacı, aynı zamanda son 2 senedir Alancha'nın üst katında bulunan House of Brothers kulübünde şeflik yapıyor. Deniz kıyısında doğup büyüdüğü için deniz ürünlerini fazla tercih ediyor. Yemek pişirirken taze ve yerel ürünler kullanmayı seviyor. Bir süre daha Türkiye'de ve dünyada gezmek ve yerel lezzetler keşfetmek istiyor.

MasterChef 2019 sezonunu beşinci sırada tamamlayan Batuhan Bayır, Instagram’da “batuhanbayiir” kullanıcı adıyla yer alıyor ve 129 bin takipçisi bulunuyor.