Yayınlanma Tarihi: 21.06.2019 | Değiştirme Tarihi: 21.06.2019

Kyriakos'un veda röportajında olay itiraflar! "4 Yunan'ın yapamadığını Sude tek yaptı"

Survivor beyaz takım yarışmacıları arasında yer alan ve bugüne kadar oldukça iyi performans sergileyen Yunan yarışmacı Kyriakos, adadan ayrıldıktan sonra yaşadıklarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kyriakos'un birçok kişiyle ilgili değerlendirmeleri, yapılan röportajda yer aldı. İşte o anlar.1- "Survivor'da herkes egosunu ön planda tutuyor" demiştin. Peki sen nasıl bir Survivor yarışmacısıydın?

- Benim için Survivor iki bölüme ayrılıyor. Biri Yunan takımı ikincisi beyaz takım. Yunan takımındayken, takımın iyiliği için egomu geride bırakıyordum. Beyaz takım olduktan sonra Kyriakos'u daha çok düşünmeye başladım. Gösterdiğin değilsin dedim. Ego olsun performans olsun vesaire. Beyaz takımda yeni takım arkadaşlarımla daha iyi hissettim. ama yarışma ilerledikçe, orada biraz daha performans egosu girdi devreye.

2- Kaybettiğiniz erzak oyunundan sonra "4 Yunan'ın yapamadığını Sude tek başına yaptı" demiştin. Yunan yarışmacılara neden o kadar sinirlendin?

- Erzak oyununu kaybettiğimizde siyah takım çikolatalar ve tatlılar kazandı. Siyah takımdan sadece Sude tatlıları hazırlayıp beyaz takıma ikram etti. Biz Yunanlara da. Üstelik hiç bir zorunluluğu yokken. Sadece Yunanlardan da aynı hareketi beklerdim. Ben onların yerinde olsam öyle yapardım.

3- Annenle ilgili sözlerin ve gözyaşların herkesi derinden etkiledi. Ödülün anne yemekleri olduğunu duyduğunda neler hissettin?

- Survivor'da çok zor günler geçirdik. Benim içinde en zoru aile ile iletişimdi. Yorgos 'annelerinizle konuştum. En sevdiğiniz yemeği yollayacaklar' dedi. Ben biraz etkilendim. Bilirsin, annenizle iletişime geçtim cümlesini duymak çok garipti. Kendimi tutamadım. Onu özlüyorum, o yüzden geldim buraya. Bütün bu olanlar, Yorgos'un annesizle iletişime geçtim demesi beni gerçekten derinden etkiledi. Bunun için bir şey yapamam. İyi olduğuma dair numara yapmaya gerek yoktu. 

4- Eski bir basketbolcu olduğundan atışlarda oldukça başarılıydın. Rakiplerin bu konuda senden çekiniyor muydu?

- Survivor boyunca bazı atışları iyi bazı atışları kötü yaptık. Bir aydan sonra hemen kimin hangisinde iyi olduğunu kavradık. Ben basketboldan dolayı potada iyiydim. İyi atışlarım bence basketti, çemberdi. Bir de güçle alakalı atışlarda iyiydim. 

5- Survivor'da ilk kez zehirlenen bir yarışmacı gördük. O esnada adada neler yaşandı, neler hissettin?

- Survivor'da çok büyük bir açlık yaşıyoruz. Özellikle Yunan takımda açlığı son noktasında yaşadık. O yüzden de 20 küsür kilo kaybettim. Umutsuzluğumdan dolayı yengeç toplamaya başladık. O günde Patrick ve Spyros'la beraber toplamda 200 civarı yengeç topladık. Tencerenin içinde haşladık onları. Ama yengeçi tamamen yemememiz gerektiğini bilmiyorduk. İlk 50 taneyi yaptığımızda ben 8 tane mi ne yemiştim. Artı bir de kızlardan bazıları yemek istemeyince bana ver bana ver dedim. Aptallık edip çok fazla yengeç yedim. Sonrada kaçınılmaz bir şekilde zehirlendim.

6- Hikmet'in bazı takım arkadaşları için isim vermeden 'enkaz' demesine en büyük tepkiyi sen vermiştin. O sözleri üzerine mi alındın?

- Hikmet'in bazı insanlar hakkında konuşmasını kesinlikle üstüme almıyorum. Çünkü özellikle beyaz takımın 1,5 ayında 3 kez performans birincisi seçildim. Hikmet'in dediğini hatırlıyorum o zaman. 'Kyriakos beyaz takıma 40 yaşında geldi. 20 yaşında gibi yarışıyor' demişti. Genel anlamda çok iyi bir ilişkimiz vardı Hikmet'le.

7- Tony ile girdiğin potada 'Kalacağıma çok inanıyorum.' demiştin. Son potaya dair düşüncelerin nelerdi?

- Tony'le aynı potadayken kalacağımı düşünüyordum. Bana göre oyundan gitmem için çok erkendi ve öyle hissetmiştim. Nikos ve Afroditi'yle üçlü potadayken her şeyin olabileceğini düşünüyordum. Kalabileceğimi de düşünüyordum, istiyordum da. Gidebileceğimi de düşünüyordum ve istiyordum da. Son 15 gün benim için zordu. Çok yorulmuştum. 2-3 sakatlık üst üste gelmişti ve geri dönmeme izin vermiyordu. Sonuçta doğru düzgün yemiyoruz, doğru düzgün dinlenemiyoruz. Bu yüzden problem daha da arttı. Bir de Ria'nın gitmesi beni etkiledi. Çünkü en yakın olduğum en iyi anlaştığım insandı ve beni çok destekliyordu. Bunların hepsini topladığım da tek bir sonuca varıyorum. Bu da artık benim için gitme vaktinin gelmiş olmasıydı.

8- Survivor'da son düzlükte elenmek nasıl bir duygu? Final için hayaller kuruyor muydun?

- Finalde olabileceğime, kazanabileceğime inanıyordum. Çünkü Survivor'da beklenmedik şeylerin oyunu. İstiyordum, istemiyorum demeyeceğim. Buraya kadar gelen bir insan istemiyorum diyorsa yalancıdır. Diğer yandan son 15 gün çok zordu. Yorulduğumu hissettim. Ama diğer yandan da bu yolculuk inanılmazdı. Elbette finalde olma hayallerim vardı. Kazanmak için şansım da vardı. Yinede şikayetim yok. Son 6'ya kaldım. 100 bin kişiden Survivor'ın son 6'sına kaldığını düşününce ve çok az insanın yaşadığı bir deneyimi yaşadığını düşününce daha önemli oluyor.

9- Sizi aylardır takip eden Survivor'un Türk izleyicilerine ne söylemek istersin?

- Dünyada özellikle Türkiye'de bu oyunun neden sevildiğini anladım. Neden Survivor'u yaşamak istediklerini anladım. Takım arkadaşlarımda farkettim bu duyguyu. Türk takım arkadaşlarımdan gördüğüm sadece saygı, takdir ve sevgiydi. Bunlar çok önemli şeyler. Haliyle benim için Bora, Hikmet, Seda, Okay, Sabriye ve Büşra'nın Türk olmaları hiçbir şeyi değiştirmiyor. Onlar benim arkadaşlarım ve her zaman da öyle kalacaklar.