Yayınlanma Tarihi: 12.06.2020 | Değiştirme Tarihi: 12.06.2020

İlk kez acunn.com'da yayınlanıyor: Yenilmez olduklarında o takımda biz vardık | TV'de YOK

Survivor'da geçtiğimiz hafta oynanan ilk kaptanlık oyunu ve sonrasında gerçekleştirilen konsey sonrası mavi ve kırmızı takımlar yeniden oluşmuştu. Mavi takımda, Cemal Can, Nisa, Evrim, Ardahan ve Yasin bulunurken, kırmızı takımda Sercan Elif Yunus Emre Berkan ve Barış vardı. O günkü konseyde mavi takım yarışmacıları 'has gönüllü kadrosu' oluştu diyerek dikkat çekmişti. Geçen hafta kırmızı takımda yarışan Survivor Barış, Survivor Berkan ve Survivor Yunus Emre'nin o gün yaşananlara dair söyledikleri ilk kez acunn.com'da yayınlanıyor.İşte yarışmacıların o günkü açıklamaları

Survivor Berkan: Dün akşam adaya gelince arkadaşlarımla da konuştum. Aslında böyle bir tık içimde kaldı diyebilirim. Mavi takımda herkes 'Has gönüllüler kaldık, saf gönüllüler kaldık, öz gönüllülerle yolda devam ediyoruz' şeklinde konuşmalar yaptılar. Aslına bakarlarsa has gönüllüyüm, ben de öz gönüllüyüm. Ben de buraya gönülden geldim.

"YENİLMEZ ARMADA OLDUKLARINDA BERKANLA BEN VARDIK"

Survivor Barış: Bazı arkadaşlar saf, gerçek, kemik gönüllü kadrosu diye talihsiz açıklamalarda bulundular. Yenilmez armada olduklarında o takımda Berkan ile ben vardım. O takımdaki herkes kadar biz de emek verdik. Biz evsiz falan da değiliz. Evim yurdum yokmuş gibi bir konuşma da oldu. Sokakta yatan çocuklar gibi yansıltıldım

"BİR ŞEKİLDE YOLUMU BULDUM"

Survivor Berkan: Baktığımız zaman, kendi irademle ünlüler takımına gelmedim. Sonrasında kendi irademle gönüllüler takımına da gelmedim. Şimdiki takım değişikliğim de kendi irademle olmadı. Bir şekilde yolumu buldum diyebilirim. 

"KABULLENİCİ DEĞİL, DIŞLAYICI YAKLAŞILDI"

Yunus Emre: Ben gönüllü olarak oraya gittiğimde, bana hiçbir zaman saf davranılmadı. Ben de saf gönüllü geldim buraya. Senelerdir peşinden koştuğum hayal için geldim. Kabullenici değil de, dışlayıcı tavırlarla yaklaşıldı. 

Survivor Berkan: Bundan 4-5 gün önce, biz tarih yazan, efsaneleşen, omuzlarını gökyüzüne vurduran gönüllüler takımıyken, şimdi baktığım zaman karşımda saf 5 tane gönüllü görüyorum.

"ADINI BİLE AĞZIMA ALMAK İSTEMİYORUM"

Survivor Barış: Bütün bunları çok talihsiz buluyorum. Evim yokmuş gibi lanse ediliyor. Kalacak yerim yokmuş gibi lanse ediliyorum. Arada kalmış gibi lanse ediliyorum. Bunları kuran, planlayan ve takımı bir şekilde monte eden birisi var. Umarım bu kişi çok yakında gider. Hiç adını ağzıma bile almak istemiyorum.