Yayınlanma Tarihi: 15.12.2021 | Değiştirme Tarihi: 15.12.2021

Hareketleriyle ve yaşadıklarıyla Survivor 2020'ye damga vurmuştu: İşte Yasin Obuz'un Survivor serüveni

Survivor 2020 gönüllüler takımı yarışmacılarından Yasin Obuz, Survivor 2022 All Star kadrosunda da kendisine yer buldu. Adını, MasterChef Türkiye ile duyuran Yasin, sık sık eleştirilse de kendine has tarzıyla takım arkadaşlarının sempatisini kazanmış bir isim oldu. Bu yıl da adından söz ettirmesi beklenen yarışmacının, Survivor 2020'de yaşadığı eğlenceli anları sizlere tekrar hatırlatalım. SURVİVOR YASİN OBUZ KİMDİR? 

Yasin Obuz, 21 Kasım 1988 tarihinde Diyarbakır'da doğdu. Üç kardeş olan Yasin Obuz, küçük yaşlardan beri sporla yakından ilgilenmektedir. 1998 yılında ilk spor lisansını çıkarttı. Amatör olarak ve profesyonel olarak futbol ile ilgilenen Yasin Obuz, ek olarak 2 yıl kadar jimnastik ile ilgilendi.

Yasin Obuz Ankara Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Bölümü mezunudur. Üniversite okuduğu yıllarda fitness, futbol, yüzme gibi alanlarda kendisini geliştirdi. Üniversite yıllarının son dönemlerinde yemek yapmaya merak salan Yasin Obuz, mutfak yemeklerini yapma üzerine eğitimler aldı ve kendisini aşçılık alanında geliştirdi.

Spordan daha çok yemek yaparken mutlu olan Yasin Obuz, yemek mutfağını iyice öğrenmek için yaklaşık olarak 20 kadar ülkeye seyahat etti. Buralarda farklı yemek kültürlerini gördü ve nasıl yapıldığı üzerine birçok tecrübe edindi.

YASİN'İN DETAYLI BİYOGRAFİSİ İÇİN TIKLAYIN