Yayınlanma Tarihi: 17.05.2019 | Değiştirme Tarihi: 18.05.2019

Atakan'dan itiraf gibi sözler! '‘Ben buraya kimseyle aşk yaşamaya gelmedim!'

Yusuf ve Emre ile çıktığı potadan en az oyu alarak Survivor'dan elenen Atakan Işıktutan, merak edilen soruları yanıtladı. Özellikle araba ödülü sonrası başlayan gerginlikle ilgili adada açıklama yapmayan Atakan, bununla ilgili de konuştu. İşte Atakan'ın sorulan soruları verdiği samimi yanıtlar:

Final koltuğunu hedeflerken bu kadar erken elenmeyi neye bağlıyorsun? 

Açıkçası bu kadar erken elenmeyi beklemiyordum çünkü buraya tek bir amaç için geldim. Elenmemin en büyük sebeplerinden bir tanesi, çok psikolojik şeylerle savaştım ve bunlara yenik düştüm. 

Adalar birleştikten sonra Yusuf'la aranız Dalaka yüzünden mi açıldı? 

Benim Yusuf'la aram Dalaka yüzünden açılamaz öyle bir neden olamaz. Ben kimseyle buraya aşk yaşamaya gelmedim. Bunu herkes bilsin öncelikle. Dalaka gerçekten hayatımda gördüğüm, yakın arkadaşlarım haricinde en karakterli, en profesyonel sporcu ve en profesyonel insan. Hayata çok güzel bakan, olumlu bakan ve pozitif bakan birisi. Survivor'ı yaşamış tecrübe dolu bir insan. Dalaka ile yakın olmam dışarıda Yusuf'tan uzaklaştım gibi görünmüş. Benim Yusuf'tan uzaklaşma gibi bir durumum. 

Yusuf ve Dalaka ile arkadaşlığının sana zarar verdiğini düşünüyor musun?

Yusuf ve Dalaka ile çok yakın arkadaş olmam beni mi kötü mü etkiledi bilmiyorum ama benim onlara karşı çok sevgi ve saygım var.

Birleşme partisinden sonra performansın neden düştü?

Ben ilk günden itibaren, biraz stres biraz stres biraz stres, 'Kazanmalıyım, bugün acabak kazanacak mıyım, bugün atabilecek miyim' derken bu stresler büyüye büyüye beni daha da çok strese soktu. Bu stres kontrolünü yapamayınca performansta düşüklük ve sinir yaptı. Benim başarısızlığa tahammülüm yok, bu başarısızlığa kadar gitti çünkü. 

Adada kimleri samimi buluyorsun?

Sadece Yunan takımından Dimitra, Dalaka Türk takımından bulduklarım vardı, bazıları elendi hatta daha önce ama sadece Yusuf diyebilirim. 

Araba konusunda neden hiçbir açıklama yapmadın?

Üçümüz arasında bir konu konuştuk. Biz arkadaşız, bir söz verdik. Söz verildikten sonra bunun konuşmanın veya başka bir olay yaşanınca bu konu üzerinden o konuya aktarılmasını düşünüp konuşma gereği duymadım. Çünkü aklımın ucundan geçmedi. Biz orada konuştuk ve bitti. O konu, orada kaldı. Bizim oyunda tartıştığımız konuyu bana arkadaşlarım arabayla alakalı vurup, arkamdan konuşmaları gerçekten beni çok üzdü çünkü ben gerçekten bunu hak edecek bir insan değilim, aklımın ucundan bile geçmedi böyle bir konuşma yapmak. 

Türk takımından kimim şampiyon olmasını istersin?

Adaya gelmeden önce amacım belliydi. Final koltuğuna oturmak, ama Yusuf'la el ele oturmak. Şimdi kim oturur bilmiyorum, açıkçası kim oturursa otursun hiçbir kimseyi desteklemeyeceğim. Tek bir şampiyon çıkacaktır, Allah yardımcısı olsun. Yusuf tek başına şampiyon olacak açık ara ve onu her zaman da destekleyeceğim. 

Yunan takımından kimin şampiyon olmasını istersin?

Yunanlarda final koltuğunda Dalaka tek başına oturacaktır ama yanına da Dimitra ve Nikos gelebilir diye düşünüyorum. Ama Dalaka açık ara şampiyon olacaktır ve gönülden istiyorum onun şampiyon olmasını. Bana bir sözü var, biz bilekliklerimizi değiştirdik, finalde değiştireceğiz diye. Ben onu üzdüm, bir tek onu değil herkesi üzdüm final koltuğuna oturamadğım için. Ama onun o yolda ilerleyeceğini düşünüyorum. Final koltuğuna oturduğunda onun bilekliğini ona vereceğim, kendi bilekliğimi de kendim takacağım.