Yayınlanma Tarihi: 20.02.2019 | Değiştirme Tarihi: 20.02.2019

Survivor Taksi | 2. sezon 3. bölüm | Atakan Arslan ve Ogeday Girişken

Survivor Taksi'nin yeni sezonun üçüncü bölümünde Eray Akıncı, Survivor'ın iki şampiyon ismi Atakan Arslan ve Ogeday Girişken'i konuk etti. Survivor Taksi'de unutulmayacak bir sohbete imza atıldı. 

''1 milyon izlenirse 1 milyon kişiye bakacağım tek tek''

Survivor Taksi yeni bölümde konuklar Ogeday Girişken ve Atakan Arslan ile keyifli bir sohbet gerçekleşti. Eray Akıncı'nın ''sizi görünce aa diyeceklerdir'' sözü üzerine yorumlarda bulunan konuklardan Ogeday yeni bölümü izleyenler 1 milyon kişi de olsa tek tek bakacağını söyledi. 

İki şampiyon bir arada

Yeni sezonun üçüncü bölümünde Survivor Taksi'ye iki Survivor şampiyonu konuk oldu. Konuşacak çok şeyin olduğu bölümde ilk soru ''Survivor'da nasıl şampiyon olunur?'' oldu. Eray'ın sorusu üzerine Ogeday'ın yanıtı ''öncelikle kendin olacaksın'' oldu. Atakan'ın ''şampiyonlar şampiyonu'' diyerek söz verdiği Ogeday, ''Olabildiğince doğal olacaksın, yanlış da yapsan yanlışını kabul edeceksin, doğru da yapsan sonuna kadar savunacaksın. Yanar döner olmayacaksın'' sözleri ile Eray'ın sorusuna çarpıcı bir yanıt verdi. 

''Hatanın da arkasında durmayı bilmen gerekiyor''

Survivor'da şampiyon olmanın yolunun dürüstlükten ve kendin olmaktan geçtiğini söyleyen Ogeday, ''hata da yapsan bu hatanın arkasında durman gerekiyor'' dedi. Performansın ilk zamanlarda çok önemi olmasa da sonrasında performansın öne çıktığının da altını çizdi. Artık çok önemli sporcuların, profesyonellerin yarıştığı Survivor'da izleyicilerin rekabeti görmek istediğini belirten Ogeday, asıl olayın adada yapılan gıybet değil, performans ve diğer yarışmacılarla başarılı iletişim kurmak olduğunu söyledi. 

Yanar döner kim?

Ogeday'ın ''yanar döner olmamak gerek'' sözü üzerine Atakan ve Eray bu cümlenin ardındaki ismi öğrenmek istedi. ''Bize isim ver'' diyerek Ogeday'ı köşeye sıkıştıran Atakan ve Eray, Survivor Taksi'de eğlenceli anlar yaşanmasını sağladı. ''Benim verdiğim örnek diğer sezonların altında kalır'' diyerek topu Atakan'a atan Ogeday, sözü Survivor şampiyonu arkadaşına verdi. Atakan ise ''benim vereceğim örneği kimse veremez'' dedikten sonra ''ama burası yeri değil'' sözleri ile konuya nokta koydu. 

Survivor'larda en rahat şampiyonluğa ulaşan isim

Survivor Taksi'de keyifli sohbet ilerlerken Eray Akıncı izleyici olarak yorumlarda bulundu. ''Benim izlediğim Survivor'larda en rahat şampiyonluğa ulaşan isim Atakan oldu'' diyen Eray'a Atakan'ın yanıtı: ''Bunu herkes söylüyor ama bir tek ben anlamıyorum.'' oldu. Eray bu yorumu yapma sebebinin Atakan'ın giriş, gelişme ve sonuç aşamalarında yarışmayı üstün bir performansla yürütmesi olduğunu söyledi. 

Şampiyonluğun ilk sinyallerinin Survivor tanıtım fragmanındaki pozlarda verildiğini söyleyen Ogeday, Atakan'ın de kendini verdiği poz ile belli ettiğini söyledi. 2017 sezonunda ise bu imajı veren ismin Volkan olduğunu söyleyen Eray'a Ogeday'ın tepkisi arabadan iner gibi yapmak oldu. 

Hikmet'in ''Sen nasıl Avrupa şampiyonusun?'' sorusuna Ogeday ve Atakan'ın yorumları...

Hikmet'in bir oyun kaybettikten sonra Okay'a yönelttiği ''Sen nasıl Avrupa şampiyonusun?'' sorusu ikisi de profesyonel sporcu olan Atakan ve Ogeday tarafından yorumlandı. Öncelikle Okay'ın branşı dışında bir alanda oyun kaybettiğinin altını çizen Ogeday, gerçek bir sporcunun karşısındaki Avrupa şampiyonu sporcuya böyle bir yorumda bulunamayacağını düşündüğünü söyledi. 

''Hikmet'le aynı takımda olmak ister miydiniz?''

Hikmet'İn farklı bir tarzı olduğunu ve bir renk olduğunu söyleyen Ogeday, Hikmet ile aynı takımda olmak ister misiniz sorusuna olumlu yanıt verdi.

''Türk takımını nasıl buluyorsunuz?''

Ogeday:''Güzel başladık. Bence biz kağıt üzerinde daha güçlüyüz ama bizim kağıt üzerinde güçsüz olduğumuz bir durum var o da takım olmamak. '' sözleri ile düşüncelerini ifade eden Ogeday, takımdaki sorunun ben merkezli olmak olduğunu söyledi. Geçtiğimiz futbol oyununda Bora'yı oyun dışı bırakmanın yanlış bir hamle olduğunu söyleyen Atakan: ''Benim için orada o zekasal hamleyi göstermedikçe ya da oradaki ego takımın önüne geçtiğinde bir problem var.'' diyerek takım halinde stratejik bir şekilde mücadele etmenin önemine dikkat çekti. 

''Survivor psikolojik savaş''

Survivor'da en önemli konunun psikolojik savaş olduğunun altını çizen Atakan, yarışmacıların kendi yanında söyleyemediği şeyleri arkasından söylediğini, yüzüne bakarak yalan söyleyebildiğini, bu ortamın tam olarak psikolojik savaş sayıldığını söyledi. 

Bundan sonra Survivor'a katılacaklara tavsiye

Survivor şampiyonları Atakan ve Ogeday bundan sonra Survivor'a katılacak yarışmacılara da tavsiyelerde bulundu. Atakan: ''Survivor'a fiziğinizi göstermeye gitmeyin. Vücudunuzu doğal bırakın. Ne zaman yemek yemek istiyorsanız o zaman yiyin. Adapte olun, zaten yemek yiyemeyeceksiniz orada. Çok ağır kas çalışıp gitmeyin, kasları besleyemediğiniz için çöküyorsunuz orada. '' 

Ogeday ise şu an yarışmada olan Atakan'a verdiği en kilit tavsiyenin ''Performansına odaklan, en iyi arkadaşın sensin, insanlara çok güvenme ve kimseyle kavgaya girme'' olduğunu söyledi. 

İlgili Sayfalar: Tüm Bölümler - Survivor Taksi