Survivor Panorama yorumcusu İhsan Tarkan'dan Mert'e tepki: Verdiği örnekler doğru değil

3 Mayıs 2020 Survivor Panorama programından Survivor Panorama yorumcusu İhsan Tarkan ünlüler takımından Survivor Mert'i eleştirip tepki gösterdi. Survivor Panorama yorumcusu İhsan Tarkan, Surivor Mert için: "Verdiği örnekler doğru değil" dedi. Survivor Panorama yorumcusu İhsan Tarkan, Survivor Mert'e neden öyle söyledi? İşte o anlar...

Yayınlanma Tarihi: 03.05.2020 18:21
Değiştirme Tarihi: 03.05.2020 18:52

Survivor Panorama’da incelenen bir konu da Ardahan ile Mert arasındaki tartışma idi. Survivor son bölümde dokunulmazlık oyunu sonrasında Ardahan ile Mert, sözlü bir tartışma yaşamıştı. Ardahan, Ünlüler takımında yaşanan sakatlıklar nedeniyle oyuna konsantre olamadıklarından yakındı. Mert ise sakatlığına dair son durumu açıklarken sözü Nisa’nın oynamak istememesine getirdi. İhsan Tarkan, Gönüllüler takımının bu konuyu irdelemesini doğru bulduğunu söyledi. Mert’in doktor kontrolü sonrasında oynamak istememesini de doğru bulduğunu da belirtti. İhsan Tarkan, Mert’in Gönüllüler takımından Meryem ile Nisa’nın oynamadığı zamanlar için verdiği örneği doğru bulmadığını, çünkü bu oyunların takım için önemli birer yarışmacı olduğunu, onların olmamasının Ünlüler takımı lehine olduğunu savundu.

ADA KONSEYİNDE NELER YAŞANDI?

Survivor’da haftanın ilk adayı konseyi 2 Mayıs Cumartesi günü 64. bölümde ekrana geldi. Survivor 2020’de ada konseyinde birçok konu ele alındı. İlk olarak dokunulmazlığı kaybeden Gönüllüler takımı için SMS oylaması başlatıldı. Sonrasında ise Gönüllüler takımı yarışmacıları tek tek söz hakkı verildi. Gönüllüler takımından Nisa, Survivor’da dokunulmazlık oyununa çıkmak istememiş ve oyundan çekilmişti. Bunun üzerine Acun Ilıcalı, Nisa’ya söz hakkı verdi. Nisa, takım arkadaşlarından ve Acun Ilıcalı’dan özür diledi. Bu sözleri sonrasında Acun Ilıcalı, Survivor’da Nisa’nın yaşadıklarına dair fikrini söyledikten sonra onun durumuna açıklık getirdi. Ada konseyinde söz alan Yunus Emre’nin Gönüllüler takımı ile söyledikleri üzerine eski takım arkadaşlarından sert tepki aldı. Tartışmanın alevlenmesi üzerine Acun Ilıcalı araya girdi ve tartışmayı sonlandırdı. Ada konseyinde son olarak Gönüllüler takımı, ada oylaması yaptı. Kadın yarışmacıların yazılmadığı, erkek yarışmacılar için yapılan oylama sonucunda Gönüllüler takımının eleme adayı belirlendi.

SURVIVOR’DA İLK ELEME ADAYI KİM OLDU?

Survivor 2020’de haftanın ilk eleme adayı, ada konseyinde belli oldu. 2 Mayıs Cumartesi günü Survivor 64. bölümde Ünlüler ile Gönüllüler, dokunulmazlık oyunu için karşı karşıya geldi. Oyunu ve dokunulmazlığı kaybeden Gönüllüler, Survivor ada konseyinde bir eleme adayı çıkarmak zorunda kaldı. Kadın yarışmacılar arasındaki dengeyi bozmamak için Gönüllüler takımı, ada oylamasında sadece erkek yarışmacıları yazmak zorunda kaldı. Gönüllüler takımının oylamasında dört yarışmacının ismi çıktı. Bu isimler; Yasin, Cemal Can, Ardahan ve Berkan oldu. Bu isimler arasında ise adı en çok yazılan Berkan, Survivor’da haftanın ilk eleme adayı oldu.

SURVIVOR’DA DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

Survivor 2020 Ünlüler Gönüllüler yeni bölümde iki takım dokunulmazlığı kazanmak için mücadele etti. Gönüllüler takımından Nisa'nın dokunulmazlık oyununda yer alamayacağı açıklandı. Her iki takım da dokunulmazlığı kazanıp akşama yapılacak ada konseyini rahat geçirmek isterken eleme adayı da çıkarmak istemiyordu. Sayıca azalan takımlar, oyunda sürekli şekilde parkura çıkmak zorunda kalıyor ve önceki oyunlara göre daha çok efor sarf etmek zorunda kalıyorlardı. Gönüllüler oyunun başında skorda üstünlüğü ele geçirse bile Ünlüler takımı geriden gelip yetişti ve skoru ilk olarak 5-5'e getirdi. Daha sonra üstünlüğü ele geçirdi ve skoru 9-6 yaptı. Sonraki iki oyunu alan Gönüllüler, skoru 9-8'e getirdiler. Son oyunda ise Ünlülerden Ersin ile Gönüllülerden Cemal Can parkura çıktı. Ersin atışlardaki başarısını bir kez daha gösterdi. Ve takımına dokunulmazlık oyununu kazandırdı. Ve Survivor'da ilk dokunulmazlığı 10-8 skorla kazanan takım ünlüler oldu.