Semih Öztürk 'İzlerken şaşkınlıkla izledim' deyip o detayı anlattı | Survivor Ekstra 2 Temmuz 2020

Survivor Ekstra yorumcularından Semih Öztürk, Survivor son bölümündeki ödül oyununu ve kaptanlık oyununda yaşananları değerlendirdi. Semih Öztürk, en iyi süreyi yapan Cemal Can'ın ardından parkura çıkan Berkan ve Barış'ın, 2. kaptanlığı Elif'e bırakıp, yarışmacı seçimlerinde takımlarının dağılmaması için oyuna fazla asılmamaları gerektiğini söyledi. 'İzlerken şaşkınlıkla izledim, yarışmacılar bunu anlayamadılar mı ben anlamadım!' diyen Semih Öztürk, 'Çok basit bir matematik var' diyerek düşüncelerini ve tespitlerini canlı yayında paylaştı.

Yayınlanma Tarihi: 03.07.2020 09:42
Değiştirme Tarihi: 03.07.2020 09:42

İşte Semih Öztürk'ün açıklamalarından öne çıkanlar:

Yasin'e geçmiş olsun evet. Çok fazla emek verdi Survivor 2020'ye. Onun için Survivor 2020 çok iyi geçti. Birazdan anlatacağım şeyi yapabilmek için matematik profesörü olmaya gerek yok. Bunu hele ki 3 kişi var orada. Çok basit bir matematik var ortada. Yarışmacılara bir tavsiyede bulunacağım, yarışmaya gitmeden önce spor salonlarına kapanacağına, Şirince'de çok güzel bir matematik okulu var oraya 1-2 ay kapanmalarını tavsiye ediyorum. Samimi söylüyorum. Daha bilimsel çalışmalarında fayda var. Başta yapılan çok ciddi bir hata var. İzlerken şaşkınlıkla izledim. Yarışmacılar bunu anlayamadılar mı ben anlayamadım. 

"BARIŞ İLE BERKAN'IN YAPMASI GEREKEN ŞUYDU"

Ama şöyle bir matematik var, yarışmacılar sıra sıra oyuna çıkıyor biliyorsunuz. Blok blok değerlendirecek olursak, Cemal Can, Barış ve Berkan bloğu var ya. Karşılarında Sercan Elif Yasin bloğu var. Takımlar böyle devam etmek istiyor, Sercan'ı imha etmek istiyorlardı. Planları buydu. Bugün Elif oyuna çıktı, en iyi süreyi yaptı. Cemal Can çıktı Elif'i geçti. Bir kaptanın Cemal Can olacağı kesinleşti. Ardından Sercan ile Yasin çıktı ancak onlar bu ikilinin gerisinde kaldı. Barış ile Berkan'ın yapması gereken şuydu. Oyuna çıkıp en kötü süreyi yapmaktı. Böylece kaptanlığı almasınlar, Cemal Can ilk seçme hakkını elde etsin. O da direkt Berkan'ı alsın, Elif de Sercan'ı alsın. Sonra Cemal Can Barış'ı alsın ve Avengers bozulmadan yollarına devam etsinler. 

'CEMAL CAN OLASI BİREYSEL DOKUNULMAZLIKTA SERCAN'I SÖYLEYEBİLECEK Mİ?'

Şunu gördüm, Berkan çıktı canla başla mücadele ederek 2. kaptan oldu ve Elif'i kaptanlıktan düşürdü. Sonra Barış çıktı ama Barış da mücadele etti. Cemal Can ile Berkan kaptan oldu, Avengers'ı kendi elleriyle imha ettiler. İmha etmekle kalmayıp, öyle bir matematiksel hata yaptılar ki, Cemal Can ile Sercan'ı aynı takıma koydular. Olası bir bireysel dokunulmazlığı alırsa Sercan'ı söyleyebilecek mi? Sercan onu iki kere yemeğe götürdü. Söyleyebilecek mi?