Zlatan Ibrahimovic'ten LeBron James'e 'siyaset' eleştirisi: İyi olduğunuz işi yapın

Şu sıralar İtalya'nın en çok konuşulan futbolcularından biri olan Zlatan Ibrahimovic, Los Angeles Lakers forması giyen LeBron James'e eleştiride bulundu. Zlatan Ibrahimovic, James'in siyasete bu kadar dahil olmaması gerektiğini dile getirdi. 

Yayınlanma Tarihi: 26.02.2021 12:24
Değiştirme Tarihi: 26.02.2021 12:24
Zlatan Ibrahimovic'ten LeBron James'e 'siyaset' eleştirisi: İyi olduğunuz işi yapın

Zlatan Ibrahimovic, LeBron James'in basketbolda bir fenomen olduğunu, kariyeri bitse bile en iyi olarak anılacağını söyledi. Zlatan,  'Bazı insanların toplumda statü sahibi olduktan sonra politik konularda söz sahibi olma çabasından hoşlanmıyorum. Siz politikacı değilsiniz. İyi olduğunuz işi yapın. Ben futbol oynuyorum çünkü en iyi yaptığım şey bu. Politikayı sevmiyorum. Eğer bir siyasetçi olsaydım o zaman bu yönde davranışlar içinde bulunurdum. Ünlü olan veya bir şekilde farklı dallardan statü kazanan insanların yaptığı ilk hata bu; siyasete bulaşmak.' dedi.

Zlatan Ibrahimovic, geçen hafta Milan'ın Belgrad'da Kızılyıldız ile karşılaştığı maç sırasında Bosna Hersek'ten İsveç'e göçen Müslüman babası üzerinden ırkçı saldırıya maruz kalmıştı.

LEBRON JAMES İNSAN HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİ İÇİN NELER YAPIYOR?

ABD'de bitmeyen ırkçılığa karşı her zaman sesini ilk yükselten basketbolcu olan LeBron James, doğduğu yer olan Ohio, Akron'da finansal açıdan iyi durumda olmayan çocukların iyi eğitim alabilmesi için 'I Promise' okulunu açtı.

George Floyd'un öldürülmesi sonrası başlayan 'Black Lives Matter' hareketinin öncülerinde oldu. ABD eski başkanı Donald Trump'ın yaptığı ayrıştırıcı açıklamalara cevap verdi. 2016'da Cleveland ile kazandığı şampiyonluk sonrası takımıyla birlikte Beyaz Saray'a gitmedi. Bunun ardından Trump, davetini geri çekti.

2020'nin sonlarında yapılan ABD başkanlık seçiminde oy kullanımının artması için 'More Than A Vote' hareketini başlattı ve başta siyahi halk olmak üzere insanların daha kolay şekilde oy kullanmasını sağladı.

Kaynak: Hürriyet