Zlatan Ibrahimoviç idolünü açıkladı

Zlatan Ibrahimoviç idolünü açıkladı

Manchester United'a bu yıl transfer olan Zlatan Ibrahimovic, kariyerinin ilk dönemlerinde Brezilyalı Ronaldo'nun hayranı olduğunu açıkladı.

Manchester United'ın İsveçli yıldızı Zlatan Ibrahimovic, gençlik yıllarında Brezilyalı Ronaldo'nun büyüsünü taklit etmeye çalıştığını itiraf etti.

Zlatan Ibrahimovic'in kariyeri futbol tarihinin en büyük santraforlarından Ronaldo ile benzerlikler gösteriyor. 35 yaşındaki yıldız, Brezilyalı Ronaldo gibi Barcelona, Inter Milan ve AC Milan'da forma giydi. Ancak ikili hiçbir zaman beraber oynamadı.

Zlatan'ın İsveç ekibi Malmö'de kariyerine başladığı yıllarda FIFA Yılın Oyuncusu Ödülü'nü iki kez kazanan Ronaldo, kariyerine Inter'de devam ediyordu.

İsveçli futbolcu verdiği son röportajda Brezilyalı efsaneye olan hayranlığını dile getirdi.

''Ronaldo bir fenomendi. Yaptığı her hareketle izleyenleri şaşkınlığa uğratan bir oyuncuydu. Zorlu hareketleri adeta büyülü bir şekilde yapıyordu.'' diyerek Ronaldo hayranlığını açıklayan Zlatan'ın övgüleri devam etti...

''Topu aldığı zaman sanki 'Tamam, işi bana bırakın' diyordu. Ondan öncesinden böyle bir futbolcu yoktu, şimdi de yok. Onun gibisi gelmedi. Genç bir oyuncu olarak onu izlediğimde, 'İşte! Ben de böyle bir futbolcu olmak istiyorum' diyordum. O fark yaratan ve etrafındakilere ışık olan bir futbolcuydu.'' dedi.

FIFA Yılın Futbolcusu Ödülü'nü üç kez kazanana Ronaldo (1996, 1997, 2002), Şubat 2011'de sahalara veda etti

Görüntülenme : 1011 Güncelleme Tarihi: 14/11/2016 14:23:38
Yayınlanma Tarihi: 14/11/2016 13:28:29

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin