Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Zeki, teknik ve sniper

Zeki, teknik ve sniper

Siyah beyazlı kulübün oyuncu inceleme ekibini yöneten Keskin, yeni transfer Talisca’yı, “Uzak mesafeden toplara çok sert ve isabetli vuruyor. Hem hücum hem de defans yönüne olgun futboluyla katkı verirken, zekasıyla oyuna yön de verebiliyor” sözleriyle özetledi.

23.08.2016 01:19

BEŞİKTAŞ’ın yeni transferi Benficalı Talisca’yı, Brezilyalı’yı takıma kazandıran isimlerin başında gelen scout direktörü Gökhan Keskin anlattı.

Sosa’nın gidişi sonrası orta sahaya takviye arayan ve Talisca’yı kiralamak üzere Benfica ile anlaşan Beşiktaş, bu oyuncuyu 1 yıldır takip ediyordu. Futbolcuyu izleme görevini bizzat üstlenen scout ekibinin direktörü Keskin, “Jose Sosa çok iyi bir oyuncuydu. Ama ofansif düşünüyordu. Talisca ise oyunu iki yönlü, yani hem ofansif hem de defansif oynuyor” şeklinde konuştu.

ŞENOL HOCA İLE İNCELEYİP BEĞENDİK
GÖKHAN Keskin, Benfica’nın 22 yaşındaki Talisca konusunda geleceğe dair önemli planları olduğuna dikkat çekerek, “Benfica’nın birkaç sezon içerisindeki en büyük beklentisi Talisca’dan. Onu parlatıp, yüksek rakamlara satacaklarını düşünüyorlar. Bu potansiyel de, oyuncuda var” dedi.

Teknik direktör Şenol Güneş ile ortak hareket ederek Brezilyalı futbolcuyu beğendiklerini ve izlediklerini dile getiren Keskin, “Şenol Hoca, benden öncelikle oyuncunun karakteristik özelliklerini istedi. Raporumuz olumlu olunca, hoca Talisca’nın düşünce ve oyun yapısını inceledi. Sonunda transfere karar verdik” diye konuştu.

Gökhan Keskin sözlerini, “Talisca, Beşiktaş’a çok faydalı olacağına inandığım bir futbolcu” diyerek bitirdi.

UZUN AMA HIZLI VE HAREKETLi
Uzun boylu bir oyuncu ama ağır değil. Oldukça süratli ve teknik bir futbolcu. Kıvrak hareketleri ve çalımlarıyla da dikkat çekiyor.

CEZA SAHASI DIŞINDAN AVLAR
ÖZELLİKLE rakip kaleye uzak mesafelerden sert ve isabetli şutları var. Ancak aynı zamanda, paylaşımcı bir futbolcu...

ATAK YÖNÜNE ETKi EDEBiLiR
Oyun zekasıyla, takımın atak yönüne rahatlıkla etki edebilir. Arkadaşlarını orta sahadan yönlendirip oyun da kurabilir.

iKi YÖNÜYLE DE FARK YARATIR
TALISCA orta sahada takımına hem hücum hem de savunmada katkı verebilecek yeteneklere sahip. Bu nedenle çok yönlü bir yapısı var.

 

 

Yorumlar | 0
üye profil