Yunanlardan ince hesap! Türkiye şampiyonunu bekliyorlar...

Yunanistan'da ligi ikinci sırada bitiren Olympiakos'un Şampiyonlar Ligi ön elemesinde nispeten zayıf bir takımla eşleşmesi Türkiye'de şampiyon olacak takıma bağlı. Yunanlara göre en iyi senaryo Galatasaray'ın şampiyonluğundan geçiyor.

Yayınlanma Tarihi: 03.05.2019 11:12
Değiştirme Tarihi: 03.05.2019 11:12
Yunanlardan ince hesap! Türkiye şampiyonunu bekliyorlar...

Spor Toto Süper Lig'de son dönemece girildi. Gözler Başakşehir, Galatasaray ve Beşiktaş'ta...

Medipol Başakşehir, Galatasaray ve Beşiktaş arasındaki şampiyonluk yarışı iyiden iyiye kızıştı.

Ligimizde yaşanan şampiyonluk yarışı Yunanistan'ı da yakından ilgilendiriyor. Yunan spor analizcisi Kostas Nikolakopoulos, Şampiyonlar Ligi hesapları yaparken Türkiye'den hangi seçeneğin, kendi ülkeleri için iyi olacağını vurguladı.

OLYMPİAKOS'UN RAKİBİ TÜRKİYE'YE BAĞLI

Yunan Ligi'nde PAOK, şampiyon olduğu için direkt olarak Şampiyonlar Ligi gruplarına katılacak. Fakat iş ikincilik noktasında Türkiye'ye bağlı...

İkinci sırayı alan Olympiakos ise ön eleme oynamak zorunda kalacak. Olympiakos'un ön elemede nispeten zayıf bir takım ile eşleşmesi için ise Süper Lig'de ilk 2 sırayı alacak takım büyük önem taşıyor.

GALATASARAY'IN ŞAMPİYON OLMASINI İSTİYORLAR

Nikolakopoulos, Galatasaray'ın şampiyon, Başakşehir'in 2, Beşiktaş'ın ise 3. sırada yer almasının en iyi seçenek olduğunu belirtti.

Bunun gerçekleşmesi durumunda Olympiakos, Ajax, PSV, Galatasaray ve Beşiktaş gibi takımlarla eşleşmeyecek. Analize göre Olympiakos Başakşehir, LASK veya Plzen gibi takımlarla eşleşmesi daha makul bir seçenek.