Yönetimden futbolculara mesaj

Yönetimden futbolculara mesaj

Fenerbahçe yönetimi alınan kötü sonuçların ardından, oyuncuları karşısına aldı. Camianın başarı istediğini oyunculara hatırlatan yöneticiler, insiyatif alınmasını istedi.

Fenerbahçeli yöneticiler, sezona kötü başlayan futbolcularla toplantı yaptı. Yapılan toplantıda, “Siz bu ligin en iyi, en pahalı ve en çok para kazanan oyuncularısınız. Ne olursa olsun bu tabloyu değiştirecek isimler de sizlersiniz. Camianın beklentisi büyük, sahada bunu da karşılamak size düşüyor” denildi, takımın artık ayağa kalkması gerektiğinin altı çizildi.

'Ligte başarı için kadro yeterli'
Fenerbahçe'de teknik adam ve sistem değişikliği takımın ayağa kalkması için yeterli olmadı. İstenilen futbol sahaya bir türlü yansımadı. Sahadaki bu sorunun en önemli sebebi yaratıcı bir orta saha transferinin yapılamaması oldu. Yönetim, tüm bu olumsuzluklara rağmen kadronun ligte başarılı olabilecek yeterliliğe sahip olduğunu düşünüyor.

Yönetimde yaşanan sıkıntılara rağmen mevcut takımın durumu tersine çevirebileceği fikri hakim. Bu inanç ve beklenti futbolculara da aktarıldı. Sarı-lacivertli yöneticiler oyuncularla yaptıkları toplantıda, “Siz bu ligin en iyi, en pahalı ve en çok para kazanan oyuncularısınız. Ne olursa olsun bu tabloyu değiştirecek isimler de sizlersiniz. Camianın beklentisi büyük, sahada bunu da karşılamak size düşüyor” ifadelerini kullandılar.

Yöneticiler bir anlamda saha içindeki sıkıntıların aşılması için futbolcuların inisiyatif kullanması gerektiğinin mesajını verdiler. Teknik heyet ve yönetimin yapacaklarının bu saatten sonra sınırlı olduğunun altını çizdiler.

Soyunma odasında özeleştiri
Sarı-lacivertli futbolcular da oynanan kötü futbola çare bulmaya çalışıyor. Ozan Tufan’nın da soyunma odasında “Neden bir türlü oynayamıyoruz?” diyerek özeleştiri yaptığı öğrenildi. Benzer şekilde birçok futbolcu da aynı düşünceyi ifade ediyor. Altı çizilen konu ise sadece istenen oyunun tek devre sahaya yansıması... Futbolcular, bu durumu düzeltmek için neler yapılabileceğiyle ilgili kendi aralarında sürekli konuşuyor, çözüm arıyor.

Görüntülenme : 1526 Yayınlanma Tarihi: 18/09/2016 10:15:50

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin