Yok artık LeBron James: 16. kez en iyi 5'ler arasında yer alarak rekor kırdı

Koronavirüs salgının etkilediği organizasyonlardan biri de NBA olmuştu. Geniş tedbirler alınarak sürdürülen NBA'de son dakika gelişmesi yaşandı. Yılın en iyilerinin seçildiği NBA'de, süperstar LeBron James rekor kırarak tarihe geçti. Yılın en iyi 5 oyuncusu arasında yer alan LeBron James, 16. kez en iyi 5'ler arasında yer alarak, bu klasmanda Kareem Abdul Jabbar, Tim Duncan ve Kobe Bryant gibi isimleri geride bırakmayı başardı. Gecede, NBA'nin en iyi 2. ve 3. kadroları da açıklandı. 

Yayınlanma Tarihi: 17.09.2020 09:55
Değiştirme Tarihi: 17.09.2020 09:55
Yok artık LeBron James: 16. kez en iyi 5'ler arasında yer alarak rekor kırdı

Play-offların müthiş bir heyecan içerisinde sürdüğü NBA'de en iyiler belli oldu. Sezonun en iyileri içerisinde yer alan LeBron James, müthiş bir rekora da imza attı.

Son olarak NBA yaptığı açıklamada yılın en iyi 5’lerini açıkladı. LeBron James, 16. kez yer aldığı listeyle birlikte, Kareem Abdul-Jabbar, Tim Duncan ve Kobe Bryant gibi efsaneleri geçerek rekor kırdı. James daha önce 2 kez ikinci, bir kez da üçüncü takıma seçilmişti.

Öte yandan LeBron ve Giannis Antetokounmpo oyların tamamını alarak kadroda yer alan iki isim oldu.

NBA'de en iyi 5'e seçilen isimlerden birisi de Dallas Mavericks'in genç yıldızı Luka Doncic oldu. Luka Doncic, NBA'deki ikinci sezonunda en iyi 5 oyuncu arasına seçilerek, Tim Duncan'dan sonra bu unvana sahip 2. isim oldu. 21 yaşındaki yıldız ayrıca Kevin Durant, LeBron James, Tim Duncan, Rick Barry and Max Zaslofsky’den sonra kadroya giren 6. genç isim olmayı başardı.

NBA'DA YILIN EN İYİ 5 OYUNCUSU KİM OLDU? 

LeBron James (Los Angeles Lakers), Giannis Antetokounmpo (Milwaukee Bucks), James Harden (Houston Rockets), Anthony Davis (Los Angeles Lakers), Luka Doncic (Dallas Mavericks).


 

Etiketler: lebron james