Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Gençlerbirliği'nde Yılmaz Vural şoku! Cavcav'a hoca dayanmıyor

Gençlerbirliği'nde başkan İlhan Cavcav şok bir karar daha aldı. Takımın başında çıktığı ilk maçta Eskişehirspor deplasmanında 2-0 mağlup olan Gençlerbirliği'nde Yılmaz Vural'ın görevine son verildi.

29.12.2015 15:08

Gençlerbirliği'nde takımın başında sadece bir maça çıkan Yılmaz Vural'ın görevine son verildi. Yılmaz Vural'ın çalıştırdığı Gençlerbirliği dün oynanan ligin ilk yarısının son maçında Eskişehirspor deplasmanında 2-0 mağlup olmuştu. Bu ayrılıkla Yılmaz Vural'ın Gençlerbirliği macerası sadece 5 gün sürmüş oldu.Sezona Baxter ile başlayan, sonrasında tecrübeli hocayı gönderip Mehmet Özdilek ile anlaşan GençlerbirliğiBaşkanı İlhan Cavcav, Şifo'ya da kapıyı göstermişti. Geçici olarak Mustafa Kaplan takımı idare ederken son olarakYılmaz Vural ile el sıkışıldı. Ancak yine kriz çıktı ve Başkan Cavcav bu kez 1 maç dayanabildi.Vural transfer istedi, Cavcav ise...Eskişehirspor mücadelesini Başkent ekibi 2-0 kaybederken, karşılaşmanın ardından Yılmaz Vural ile Başkan İlhan Cavcav transfer konusunu masaya yatırdı. Cavcav'ın pek çok bölgeye direkt 11'de oynayabilecek isimler istediği ve listeyi hazırladığı öğrenildi.Cavcav ise devre arasında bu kadar takviye yapılmasını mantıklı görmedi. İkili arasında transferlerle ilgili anlaşmazlık çıkarken, sorun bir türlü çözülemedi ve İlhan Cavcav, tecrübeli teknik adamın görevine son verdi. Bu ayrılıkla 80 yaşındaki duayen başkan rekora imza atmış oldu. Vural'ın sözleşmesinin feshedilmesiyle yarım sezonda 4. teknik direktörü göndermiş olan Cavcav, Yılmaz hocadan önce Fuat Çapa'yı Türkiye'ye çağırmış ancak anlaşmadan geri yollamıştı.

İkisi de rekorların adamı
Gençlerbirliği, Yılmaz Vural'ın hocalık kariyeri boyunca çalıştırdığı 30. kulüp olurken, İlhan Cavcav ise son kararuyla birlikte tam 45 kez teknik adam değişikliği yapmış oldu.

Yorumlar | 0
üye profil