Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Yetersiziz!

Yetersiziz!

“Alınan sonuçtan memnunum. Ancak ilk yarı ile ikinci yarı arasında büyük bir kalite farkı vardı. Fiziki açıdan istenilen düzeyde değiliz”

19.08.2016 02:00

“Alınan sonuçtan memnunum. Ancak ilk yarı ile ikinci yarı arasında büyük bir kalite farkı vardı. Fiziki açıdan istenilen düzeyde değiliz”

Fenerbahçe'nin çiçeği burnunda Hollandalı teknik direktörü Dick Advocaat, Grasshoppers karşısında iki farklı performans sergilediklerini söyledi. Genel anlamda alınan sonuçtan memnun olduğunu dile getiren tecrübeli teknik direktör, "Ancak ilk yarı ile ikinci devre arasında büyük bir kalite farkı vardı. İlk yarıda orta sahaya rakibimiz hakim oldu. Çok boş alan bıraktık. Ancak ikinci yarıda oyunun tek hakimi bizdik ve sonuç olarak sahadan istediğimiz skorla ayrılmayı başardık" diye konuştu. Advocaat, Robin Van Persie'nin oyuna yedek kulübesinde başlamasıyla ilgili soru üzerine de "Doktorumuzla konuştuk, kendisinden 20 dakika verim alabileceğimizi gördük. Sadece Robin değil takım olarak fiziki açıdan yetersiziz. Daha dinç olmamız gerekiyor. Bu şu an mümkün değil, zamana ihtiyacımız var" ifadesini kullandı.Belki 1-2 transfer yapabilirizTransfer ile ilgili olarak Advocaat "Önümüzde 14 günde 4 maç var. Bu sürecin sonunda transfer dönemi kapanacak. Kadromuzu daha güçlü hale getirmek için belki 1-2 oyuncuya ihtiyacımız olabilir" dedi. 68 yaşındaki teknik adam yaşıyla ilgili yapılan eleştirilerle ilgili, "Yaşlı denilecek bir yaştayım ama bu mesele ne hissettiğinizle alakalı. Şu anda çok fitim ve tecrübelerimle katkı sağlayabileceğime inanıyorum" dedi. Advocaat'ın, tercüman Deniz Sarıtaç'a "Çok fit olduğum kısmını iyi açıkla" demesi basın toplantısında gülüşmelere neden oldu.F.Bahçe 4-3-3'e döndüFenerbahçe'de Dick Advocaat'ın teknik direktörlüğe gelmesiyle birlikte takımın oyun sistemini de değiştirdi. Sezon başında Vitor Pereira'nın sarı-lacivertlilere monte etmeye çalıştığı ve Şampiyonlar Ligi ön eleme turunda Monaco maçlarında uyguladığı 3-5-2 sisteminden vazgeçilerek 4-3-3'de dönüldü. Oyuncular maçın ardından yaptıkları açıklamalarda yeni sistemden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.Dick Advocaat'a sevgi seliFenerbahçeli taraftarlar, yeni teknik direktörleri Dick Advocaat'a destek verdi. Maçtan önce ısınmaya çıkan futbolcularını saha kenarında seyreden Hollandalı çalıştırıcıya, taraftarlar sevgi gösterilerinde bulundu. Advocaat'ı tribünlere çağıran sarı-lacivertli futbolseverler uzun süre tecrübeli çalıştırıcıyı alkışladı.FENERBAHÇE 3 ATTI TARAFTARLAR COŞTUFenerbahçe'nin sergilediği güzel futbolu üç golle süslemesi taraftarların yüzünü güldürdü. Sarı-lacivertli futbolseverler, sosyal medyada takıma ve yeni teknik direktörü Dick Advocaat'a övgüler yağdırdı:¦

YaseminKorkut: Görmek istediğimiz Fenerbahçe bu be!¦
bertankaya : Advocaat kulübeye yakıştı, aktif ve heyecanlı...¦
gorkemdemir4 : Böyle oynayın canımızı yiyin¦
37Serkann: Keşke ya keşke sezon başında Advocaat gelseydi belki şimdi Şampiyonlar Ligi'ndeydik...

Yorumlar | 0
üye profil