Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Yenilerini istiyorum'

"Yenilerini istiyorum"

Olimpiyatların ardından Rio kafilesi Türkiye’ye döndü. Altın madalyalı tek sporcumuz Taha Akgül, “Artık olimpiyat şampiyonu apoletim var. Yenilerini istiyorum” dedi.

24.08.2016 04:15

Rio Olimpiyatları’nın sona ermesinin ardından 8 madalya kazanan milli takım sporcuları, antrenörler, idareciler ve spor bakanlığı yetkilileri, Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın da yer aldığı özel uçakla Türkiye’ye döndü.

Olimpiyatlarda Altın madalya kazanan Taha Akgül, Gümüş madalya kazanan Rıza Kayaalp ve Bronz madalya kazanan Soner Demirtaş’ı Ankara Esenboğa Havaalanı’nda Yıldız Milli güreş takımı, sporcular ve vatandaşlar sevgi gösterileri ile karşıladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, sporcularla gurur duyduklarını belirtip, “Allah onlarda razı olsun. Milletimize zor günlerde güzel bir sevinci yaşattılar. Ülkemizin birliği ve beraberliği için vereceğimiz mücadele de bize güç kuvvet verdiler” diye konuştu.

Kafilede yer alan tek şampiyon sporcumuz Taha Akgül, yeni altın madalyaları hedeflediğini belirtti. Akgül, “Allah’a şükür tek eksik madalyam olimpiyattı. Artık Olimpiyat Şampiyonu apoletim var. İnşallah bundan sonra hem Avrupa, hem dünya, hem olimpiyatlarda da ülkemize yeni altın madalyalar kazandırmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

‘Daha yaşımız genç’
Rio Olimpiyatları’nda gümüş madalya alarak ülkemizi gururlandıran Rıza Kayaalp, şampiyonluğu alamadığı için üzgün olduğunu dile getirdi.

Ancak yaşının genç olduğundan bahseden Kayaalp, “Hedefim Avrupa ve dünya şampiyonluklarından sonra olimpiyat şampiyonu olmaktı ama nasip olmadı. Bayrağımı en yükseğe çektiremediğimden dolayı üzgünüm. Beni tetikleyecektir, daha yaşımız genç. Bir olimpiyatı daha güçlü bir şekilde görebilirim” dedi.

Bronz madalya kazanan Soner Demirtaş da başarısını Türkiye’ye adadı. Soner Demirtaş, “Madalya kazandırdım ülkeme. Mutlu ve sevinçliyim. Ben bu madalyayı 79 milyona armağan etmek istiyorum” diye konuştu.

‘Hedefim altın madalya’
Tekvandoda Türkiye’ye tek madalyasını kazandıran Nur Tatar, büyük gurur duyduğunu belirtti. 2020’de hedefinin altın madalya olduğunu tekrarlayan Tatar, “Çok şükür ülkemize madalyalarla döndük. Bayrağımızı dalgalandırdık. Türkiye arkamızda oldu, duaları için çok teşekkür ederiz. 2020 Tokyo’da hedefim altın madalya” dedi. Genç sporcu, “Burada çok güzel bir karşılama var ama ülkemizde yaşananlardan dolayı içimiz buruk. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Güreşe destek
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, güreş branşında kazanılan olimpiyat başarısına özellikle değindi. Bakan Kılıç, 52 yıl sonra ciddi bir başarının yakalandığını ifade ederek, herkesin destek vermesi gerektiğini dile getirdi. Kılıç, “İnşallah gereken değeri görür diyorum” dedi.

Yorumlar | 0
üye profil