Yeni MHK Başkanı Sabri Çelik oldu! Sabri Çelik kimdir?

Yeni MHK Başkanı Sabri Çelik oldu! Sabri Çelik kimdir?
Yayınlanma Tarihi: 15.02.2019 14:02 | Değiştirme Tarihi: 15.02.2019 15:00

TFF Yönetim Kurulu, Yusuf Namoğlu'ndan boşalan koltuğa kimin geleceğini açıkladı. TFF, MHK Başkanlığı'na Sabri Çelik'in getirildiğini duyurdu.  Peki Sabri Çelik kimdir?

Türkiye Futbol Federasyonu, Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı görevinden istifa eden Yusuf Namoğlu'nun yerine kimin getirildiğini açıkladı. 

YENİ MHK BAŞKANI SABRİ ÇELİK KİMDİR?

TFF Yönetim Kurulu, resmi internet sitesinden yeni MHK Başkanı'nın ismini açıkladı, buna göre MHK Başkanı Sabri Çelik oldu. 

TFF'den yapılan açıklamaya göre, yeni MHK Başkanı'nın yanı sıra yeni üyelerin de belirlendiği görülüyor. İşte yapılan o o açıklama

''TFF Yönetim Kurulu, Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı'na Sabri Çelik'in getirilmesine karar verdi. Sabri Çelik başkanlığındaki Merkez Hakem Kurulu şu isimlerden oluşuyor:

BAŞKAN Sabri Çelik

ÜYELER

Mustafa Çulcu
Muhittin Boşat
Ünsal Çimen
Kamil Abitoğlu
Hakan Sivriservi
Ferhat Gündoğdu
Nihat Mızrak
Hamza Mısır''

MHK Başkanlığı'na Sabri Çelik'in getirilmesinden sonra, MHK üyeleri de merak edilmeye ve internette aratılmaya başlandı. İşte detaylar...

MUSTAFA ÇULCU KİMDİR?

1960 yılında Balıkesir'de dünyaya gelen Mustafa Çulcu, uzun süre Türkiye Süper Ligi'nde futbol hakemliği yaptı. 13 sezon boyunca 167 maçta görev alan Çulcu, MHK'daki yeni isimlerden biri oldu. 

MUHİTTİN BOŞAT KİMDİR?

Muhittin Boşat, 15 Haziran 1960 yılında dünyaya geldi. Türkiye Süper Ligi'nde 10 sezon boyunca hakemlik yapan Muhittin Boşat, bunun yanı sıra spor yazarlığı da yapmaktadır. 

MUSTAFA KAMİL ABİTOĞLU KİMDİR?

15 Haziran 1970 yılında dünyaya gelen Mustafa Kamil Abitoğlu, Türk eski hakemlerindendir.

HAKAN SİVRİSERVİ KİMDİR?

Süper Lig'in eski hakemlerinden olan Hakan Sivriservi, 2017 yılında aldığı kararla hakemliği bırakmıştı.

NİHAT MIZRAK KİMDİR?

MHK'da yer alan isimlerden birisi de Nihat Mızrak... Nihat Mızrak da, birçok MHK üyesi gibi uzun süre hakemlik yapmıştı. 

HAMZA MISIR KİMDİR?

Hamza Mısır, TFF Yönetim Kurulu'nun açıkladığı MHK listesindeki üyelerden birisi.

Orman'dan 'yabancı sınırı' açıklaması!

Beşiktaş'ın yanı sıra Kulüpler Birliği'ne de başkanlık eden Fikret Orman, şu sıralar gündemde olan 'yabancı sınırı'yla alakalı "Birçok kulübümüz mevcut sistemin devamını düşünüyor, 2 veya 3 kulübümüz de bu yabancı sınırının kademeli olarak 8'e düşmesini istiyor"

Beşiktaş'tan Gökhan Töre kararı! Resmen açıklandı...

Beşiktaş Kulübü, resmi sitesinden siyah beyazlı yönetim ve takımdaki geleceği ile ilgili açıklamalarda bulunan Gökhan Töre hakkınd disiplin soruşturması başlatıldığını açıkladı.

UEFA'dan Cristiano Ronaldo'ya ceza!

Juventus'un Şampiyonlar Ligi son 16 turunda Atletico Madrid'i 3-0 yenip tur atladığı karşılaşmada, attığı son gol sonrası yaptığı hareket nedeniyle disiplin kuruluna sevk edilen Cristiano Ronaldo hakkındaki karar açıklandı.

PFDK'dan Sergen Yalçın'a ceza!

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Antalyaspor maçında rakip oyuncuya yönelik hareketi sebebiyle Aytemiz Alanyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın'a 2 maç men cezası verdi.