Yeni joker Neustadter

Yeni joker Neustadter

Sarı-lacivertlilerde yeniden yapılanan kadroyla beraber defans ve orta saha bölgesinde eksikler arttı. Dick Advocaat’ın elindeki kadroda Roman Neustadter, çok yönlü olmasıyla öne çıktı.

CELAL UMUT EREN
Fenerbahçe’de hem Vitor Pereira’nın gidişi hem de 12 futbolcunun ayrılığından sonra kadroda yeniden yapılanma yaşandı. Son olarak Dick Advocaat sonrası Josef de Souza’nın da veda hazırlığında olması defans ve orta saha hattında boşluklar doğurdu.

Finansal Fair Play nedeniyle kadrosu limitli olan ve istediği gibi transfer yapamayan sarı-lacivertliler, kadro içerisinden sorunu çözmeye hazırlanıyor.

Tecrübesi var
Advocaat’ın sezon başından bu yana formasını kaybetmeyen Roman Neustadter’in takımda yeni joker olması bekleniyor. Kariyerinin büyük bir bölümünde ön libero olarak oynayan Neustader’in son 2.5 yılda stopere kayması en önemli detay.

Defans hattında Kjaer ve Skrtel dışında tecrübeli bir ismi olmayan Fenerbahçe, Alman asıllı Rus yıldızla bu boşluğu yedekleyecek. Ayrıca orta alan Souza’sız düşünüldüğünde Ozan, Salih ve Mehmet Topal’ı kullanabilen Advocaat, alternatif isim olarak Neustadter’i düşünüyor.

Daha önce Schalke 04’te de aynı şekilde joker gibi kullanılan 27 yaşındaki futbolcu, EURO 2016’da da Rusya’da benzer görevi üstlenmişti.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 25/08/2016 04:53:30

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin