Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Yelken Federasyonu'na İzmirli kadın aday

Yelken Federasyonu'na İzmirli kadın aday

Özlem Akdurak, ortak aklın hakim olduğu, adil, şeffaf, demokratik bir yönetim anlayışını benimseyerek federasyon başkanlığına aday olduğunu söyledi.

09.10.2016 12:42

 Akdurak, 'sahanın sesine kulak veren', sporcu beklentileri ve spor ilkelerine duyarlı, sürdürülebilir uluslararası başarılara zemin hazırlayan, yenilikçi, teknolojiyi etkin şekilde kullanan bir yönetim anlayışı getirmek istediklerini ifade etti. Türkiye'nin tüm deniz kıyısı ve iç sularında yelken sporunu büyüterek, bu yörelerdeki tüm gençliğe fırsat eşitliği tanıyacaklarını belirten Özlem Akdurak, şöyle dedi:

"Küçük-büyük, yeni-eski her kulüp, her yöre bizler için çok önemli. Hizmet odaklı bir federasyon ile güçlü kulüpler yaratmaya yoğunlaşacağız. Çünkü güçlü kulüplerin, güçlü bir camia yaratabileceğine inanıyorum. Bu uğurda tüm zamanımı, enerjimi ve yönetim tecrübemi ortaya koymaya hazırım." Türk yelkenciliği için sürdürülebilir bir başarı grafiğinin hayal olmadığının altını çizen Akdurak, kulüplerin sıkıntılarını bildiklerini ve tümüne eşit uzaklıkta durup, şeffaf olacaklarını anlatırken, "Amacımız; attığı her adımın hesabını veren, sahaya yaptıklarının 'neden'ini, 'niçin'ini ve 'nasıl'ını mutlaka açıklayan bir yönetim sistemini hayata geçirmek olacak. Yelken camiasının her adımında ulaşılabilir yakınlıkta olacağız" diye konuştu. Özlem Akdurak, bilindiğinin aksine yelken sporunun mali ve mevzuat açısından çok zor durumda olduğunu ifade ederek "Tesis problemleri yüzünden ağır mali yüklere katlanan kulüpler maddi ve manevi boşa enerji harcıyorlar. Öncelikli hedefimiz, kulüplerimizin yarınlarını sağlamlaştırmak üzere tesislerin tahsis süreçlerini çözüme kavuşturarak yaşama şansı tanımak olacak" dedi.

ÖZLEM AKDURAK KİMDİR? Bornova Anadolu Lisesi'nin ardından 1989 yılında ise Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Bölümü'nü bitiren Özlem Akdurak, 2007 yılında bankacılıktan emekliye ayrılarak eşi ile birlikte ağırlıklı olarak yelkenli, katamaran ve motor yat distribütörlükleri olan Solo Deniz Ltd. firmasını kurdu. Aynı zamanda 2007 yılından beri eşi Rebii Akdurak'la birlikte kurduğu Solo Yelken İhtisas Kulübü'nü yönetan Akdurak, Haziran 2012 tarihinden bu yana Çeşme Yelken İhtisas Kulübü'nün başkanlık görevini sürdürüyor. 2004 yılında kadın arkadaşlarıyla kurduğu "Safinaz" yelken ekibi ve aynı isimli teknesiyle, BAYK bünyesinde düzenlenen yarışlarda yat sınıfında yarışan Akdurak, halen 2 külübünde yöneticiliğini  sürdürüyor.

Yorumlar | 0
üye profil