Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Yazarlar Trabzonspor-Akhisar Belediyespor maçını yorumladı

Yazarlar Trabzonspor-Akhisar Belediyespor maçını yorumladı

Spor Toto Süper Lig 7. hafta maçında Trabzonspor, evinde Akhisar Belediyespor ile 0-0 berabere kaldı. İkeder Günen ve Yunus Emre Sel bu zorlu karşılaşmayı yorumladı.

16.10.2016 21:33

Spor Toto Süper Lig 7. hafta maçında Trabzonspor, evinde Akhisar Belediyespor ile 0-0 berabere kaldı. İkeder Günen ve Yunus Emre Sel bu zorlu karşılaşmayı yorumladı.

Trabzonspor'un efsanesi İskender Günen, Trabzonspor-Akhisar maçını kaleme aldı:
Dünkü maçta, Trabzonspor'da eksik olan tek şey goldü... Sezon başından beri ilk kez bir maçta gol pozisyonu zenginliği yaşadılar ama golü bulamadılar. Bunun de en büyük nedeni Akhisar kalecisi Fatih Öztürk'tü.. İstekli, arzulu, mücadele gücü yüksek bir Trabzonspor seyrettik. Sezon başından beri doğruların fazla olduğu bir maçtı. Ersun Yanal'ın sezon başından beri gerek oyuncu tercihleri gerekse oyun anlayışları her hafta değişkenlik gösteriyor. Dünkü maçta gol pozisyonu zenginliği yaşandığı bir gerçek. Ama hücumda Suk'un yerine N'Doye'ye daha fazla şans vermesi bana göre daha doğru olur. Çünkü N'Doye kaleye sırtı dönük oynamasını bilen, orta sahadan gelen arkadaşlarıyla duvar pası yapabilme becerisine sahip bir oyuncu. Akhisar'ın girdiği gol pozisyonlarında Trabzonsporlu oyuncuların bireysel hatası fazlaydı. Trabzonspor'un oyuncu kalitesi istenilen düzeyde değil. Bu bir gerçek. Ama birlikte hareket etme, takım olma bilinci, saha için yardımlaşmayla daha pozitif görüntüler ortaya çıkabiliyor. Aynen dün olduğu gibi.

Trabzonspor muhabiri Yunus Emre Sel, Hüseyin Avni Aker'den Trabzonspor-Akhisar maçını yorumluyor:
Bir atan ve tutan iyi olacak klasiği!İlk 6 haftada alınan 4 mağlubiyetten sonra toparlanması beklenen Trabzonspor, Akhisar Belediyespor karşısında ilk 30 dakika kontrollü oynasa da, ilk yarının son 15 dakikasındaki görüntüsüyle kıpırdandığının sinyallerini verdi. Rakip kalede gelişen organize ataklar, yapılamayan ortalar nedeniyle golle sonuçlanmasa da bu dakikalardaki baskı, tam da Ersun Yanal'ın özlenen agresif futbolunun ilk sinyalleri olarak yorumlanabilir. Ancak yine de vurgulamak gerekir ki, Trabzonspor gibi bir takımda maalesef kanatlardan kesilen ortalar bir türlü ceza sahasına ulaştırılamıyorsa burada önemli bir sorun var demektir. İkinci yarıda ise Trabzonspor adeta rakip kaleyi abluka altına aldı. Bero, Suk, Mehmet ve Okay ile birçok pozisyona giren Trabzonspor, kalesinde adeta devleşen Fatih Öztürk'ü geçmeyi başaramadı. Bu dakikalarda beklenen gol bir türlü gelmese de oynanan futbol ve oyuncuların istediği, bu sezon kayıp olan kazanma arzusunun geri geldiğini kısmen de olsa gösterdi. Ancak gol yollarında sonuca gidememe sorununu çözemeyen Trabzonspor, bir puana razı oldu. Bu karşılaşma aslında herkese bir futbol klasiği olan, "Atan ve tutanın iyi olacak" genellemesini bir kez daha gösterdi. Trabzonspor'un atanları iyi değildi ama Akhisar'ın tutanı bu maçta çok iyiydi.

Yorumlar | 0
üye profil