Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Yaya Toure'nin babası Guardiola'ya yalvardı

Manchester City'nin kadrosunda düşünülmeyen Yaya Toure'nin babası Mory, Pep Guardiola'ya kararını değiştirmesi için yalvardı.

24.09.2016 13:22

The Sun gazetesinin haberine göre baba Mory, "Oğlum için endişeleniyorum. Patron olan Guardiola, ondan oğlum adına af diliyorum. Umarım Toure'nin futbol oynamasına izin verir" ifadelerini kullandı. 

Fildişli Sahilli oyuncu, İspanyol menajer takımın başına geçtiğinden beri kadro dışı bırakılmış, futbolcunun temsilcisi Dimitri Seluk ile Guardiola arasında gerginlik tırmanmaya başlamıştı.

Neler yaşanmıştı?
Guardiola ve Yaya Toure arasındaki savaş yeniden başladı. İngiliz basını bugünkü manşetlerinde ikili arasında yeniden doğan gerilime tam sayfa yer ayırırken, “Bu bir savaş” başlıkları atıldı.

Pep Guardiola düzenlediği basın toplantısında "Yaya Toure takıma dönmek istiyorsa, menajeri Dimitri Seluk basın karşısına çıkıp önce kulüpten, takım arkadaşlarından veson olarak da benden özür dileyecek" diyerek fitili ateşlemişti.

Teknik direktör Guardiola'nın açıklamalarına cevap veren Dimitri Seluk ise "Guardiola birkaç maç kazanınca kendini kral sanıyor. Avrupa'da yaşıyorum ve canım ne isterse onu söylerim, Guardiola beni durduramaz. Guardiola'dan sadece, eğer o Manuel Pellegrini'den özür dilerse özür dilerim" ifadelerini kullandı. Seluk’un açıklamaları bunlarla da bitmedi. Seluk, “Barça’yı Barça yapan Guardiola değil Messi’ydi. Bayern’le dedem bile ligi kazanırdı. O kendini kanıtlamak istiyorsa Sunderland’e gitmeli” diye konuştu.

Yorumlar | 0
üye profil