Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Yasin Öztekin'den iddialı açıklama!

Galatasaray'a Süper Kupa'yı getiren golü atan Yasin Öztekin, Real Madrid maçıyla ilgili olarak, 'Bakalım Ronaldo mu, ben mi' diye konuştu.

09.08.2015 20:36

Galatasaray'a Süper Kupa'yı getiren golü atan Yasin Öztekin, Bursaspor'un kendilerini çok zorladığını ancak maçı 1-0 kazanmasını bildiklerini söyledi. Takım arkadaşlarını tebrik eden Yasin, "Gol attığım için ayrıca mutluyum ama önemli olan kupaydı. Üçüncü kupamızı aldık" değerlendirmesinde bulundu.

Yasin, henüz yüzde yüz hazır olmadıklarını vurgulayarak, "Gün geçtikçe daha iyi bir takım oluyoruz. O yüzden iyi çalışıp, kupa, Süper Lig ve Şampiyonlar Ligi'nde iyi işler yapmak istiyoruz. Bu bir başlangıçtı"ifadelerini kullandı.

Bu sezon sağ açıkta oynamasının performansını nasıl etkilediği sorulan Yasin, şunları söyledi:

"Tabi ki sol tarafta daha iyi oynuyorum. Asıl pozisyonum orası. Çünkü hem içeri hem de dışarı gidebiliyorum. Arada sırada bazı maçlarda sıkıntı yaşıyorum ama hoca nerede görev verirse orada elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Bugün sağda da iyiydim, sonra sola geçtim. Podolski, Sneijder ve ben, maç sırasında değişik pozisyonlarda oynuyoruz. Dediğim gibi, sol taraf benim için en iyisi ama sağ tarafta da elimden geleni yapmaya çalışıyorum."

Golü babasına ve Galatasaray taraftarlarına armağan eden Yasin, yeni sezonla ilgili de şöyle dedi:

"Geçen sene iki kupayı aldık ama üstüne koymalıyız. Sadece bir kupa aldınız diye geri yaslanmamıza gerek yok. Avrupa'da adımızdan söz ettirmek istiyoruz. Bugünkü oyun iyiydi ama Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olmak için daha çok çalışmak lazım. Orada da başarılı olmayı hedefliyoruz. Bu sene kupa ve ligde iddialıyız. Şampiyonlar Ligi’nde de iyi maçlar çıkarmak istiyoruz. Geçen sezon ikinci yarı çıkışa geçtim. Bu sene bütün sezon elimden gelenin en iyisini yapıp gerçek Yasin'i herkese göstermek istiyorum."

"RONALDO MU, BEN Mİ?"

Yasin, Galatasaray'ın, Real Madrid ile hazırlık maçı oynayacağının hatırlatılması üzerine de, “Küçüklükten bu yana Ronaldo'yu seyrediyorum, hayranıyım. Ronaldo'ya karşı ilk defa oynamıyorum. Daha önce Borussia Dordmund'da oynadım ama evimizde 5-0 yenilmiştik. Tekrar oynamak heyecan verici. Bakalım o mu, ben mi? Elimden gelenin en iyisini yapacağım. Belki onlara karşı da gol atarım" dedi.

Yorumlar | 0
üye profil