Yabancı oyuncu kuralıyla ilgili Galatasaray'dan son dakika açıklama

TFF Yönetim Kurulu'nun dün Riva gerçekleştirdiği toplantı sonrası son dakika kararları alınmıştı. Alınan kararlardan biri de Süper Lig'deki yabancı oyunu sınırına ilişkindi. Karara göre önümüzdeki sezon 14 yabancı oyuncu transferi yapılabilecek, bu oyunculardan 8'tanesi ise ilk 11'e yazılabilecek. TFF'nin yabancı sınırı kuralıyla ilgili Galatasaray'dan flaş bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada, 'Söz konusu kararın düzeltilmesi için gerekli girişimlerde bulunacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.' denildi.

Yayınlanma Tarihi: 09.07.2020 17:28
Değiştirme Tarihi: 09.07.2020 17:28
Yabancı oyuncu kuralıyla ilgili Galatasaray'dan son dakika açıklama

İşte Galatasaray'da yabancı sınırıyla ilgili yapılan son dakika açıklaması

Galatasaray Spor Kulübü olarak, her tür platformda ve her kademede sözlü ve resmi yazı ile yabancı sınırlamasına karşı olduğumuzu ısrarla belirtmiştik.

Ancak Türkiye Futbol Federasyonu, önümüzdeki sezondan itibaren uygulanmak üzere yabancı sınırlaması ile ilgili kararı yürürlüğe koymuştur.

Yabancı sınırlamasıyla ilişkin bu karar geçmişte olduğu gibi gelecekte de Türk futboluna hiçbir yarar sağlamayacağı gibi kulüplerimizin uluslararası alandaki rekabetini de olumsuz yönde etkileyecektir.

Söz konusu kararın düzeltilmesi için gerekli girişimlerde bulunacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Galatasaray Spor Kulübü