Xavi Simons kimdir? PSG'nin genç yıldızı Xavi Simons kaç yaşında?

Xavi Simons kimdir, kaç yaşındadır sorusunun yanıtı, dün akşam Fransa Kupası'nda oynanan PSG ve Caen arasındaki maçın ardından sporseverler tarafından sorgulanmaya başladı. Dünyanın futbolunun çok şey beklediği isimlerden olan Xavi Simons'ın kim olduğu ve hayatı merak ediliyor. Peki, Xavi Simons kimdir? PSG'nin genç yıldızı Xavi Simons kaç yaşında?

Yayınlanma Tarihi: 11.02.2021 09:47
Değiştirme Tarihi: 11.02.2021 09:47
Xavi Simons kimdir? PSG'nin genç yıldızı Xavi Simons kaç yaşında?

Xavi Simons, dün akşam Fransa Kupası'nda oynanan PSG-Caen maçının ardından birçok futbolsever tarafından araştırılmaya başladı. Dünya futbolunun kendisinden çok şey beklediği 17 yaşındaki Xavi Simons, profesyonel kariyerindeki ilk maça dün akşam çıktı. Peki, Xavi Simons kimdir? İşte PSG'nin genç yıldızı Xavi Simons'ın hayatı.

XAVI SIMONS KİMDİR?

Xavi Simons, futbolcu bir babanın oğlu... Baba Regilio, Hollanda'da Fortuna Sittard ve NAC Breda gibi kulüplerde forma giydi fakat dikkat çeken bir futbolcu olamadı. Fakat oğlu şimdiden futbol dünyasının tanınan isimlerinden biri oldu.

Xavi Simons henüz 16 yaşında. Büyük yankı yaratarak Barcelona'dan Paris Saint Germain'e transfer oldu. Onun bu imzası tüm dünya basınında yer aldı. Yeni medya düzeninde sosyal medyada da etkisi büyük oldu. Farklı saç stili, sempatikliğiyle dikkat çekiyor.

Simons, 21 Nisan 2003 Hollanda doğumlu. Babasının büyük hayranlığından dolayı adını Barcelona'nın eski kaptanı Xavi Hernandez'den aldı.