Wesley Sneijder'den kötü haber!

İki idmanla Trabzon maçına çıkan ve sahada varlık gösteremeyince kenara alınan Sneijder’in, kendisini zorladığı için tekrar sakatlandığı ve ligdeki Adanaspor deplasmanında forma giyemeyeceği öğrenildi. Hakan Balta da bu maçta riske edilmeyecek.

Yayınlanma Tarihi: 26.10.2016 02:36
Değiştirme Tarihi: 26.10.2016 02:36
Wesley Sneijder'den kötü haber!

Galatasaray’ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder, milli takımında yaşadığı sakatlığın ardından iki idman yapıp oynamak istediğini hocasına bildirmiş ve Trabzonspor maçında ilk 11’de görev almıştı. Ancak tecrübeli futbolcunun fiziksel sıkıntılar yaşadığı her halinden belli oluyordu.

Nitekim Riekerink bu görüntüye daha fazla dayanamadı ve ikinci yarıda Wesley’i kenara aldı. Sağlık heyetinin maç sonrasında yaptığı kontrollerde, Sneijder’in kendisini zorladığı için sakatlığının nüksettiği ve yeniden tedavisine başlandığı öğrenildi.

Sneijder bu nedenle ligde Adanaspor’la oynanacak deplasman maçında forma giyemeyecek. Yıldız futbolcunun bir sonraki Başakşehir maçını kaçırma ihtimalinin de yüksek olduğu belirtiliyor. Bu karşılaşmanın ardından tekrar milli araya giriliyor ve sonrasında Fenerbahçe derbisi oynanacak.Sağlık ekibiyle toplantı yaptı

Adanaspor deplasmanında forma giyemeyecek isimlerden biri de Hakan Balta olacak gibi görünüyor. Tecrübeli savunmacının sakatlığının devam ettiği, tedavisinin olumlu sonuç vermesine rağmen riske edilmeme ihtimalinin yüksek olduğu belirtiliyor.

Sağlık ekibine göre Riekerink’in Hakan’ı oynatmasında bir sakınca yok, ancak teknik heyetle birlikte alınan karar gereği, şimdilik Chedjou-Semih ikilisinin tercih edilmesi daha olası görünüyor. Hakan’ın bir sonraki Başakşehir maçına yetişeceği de gelen haberler arasında.