Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Wesley Sneijder basın toplantısında konuştu!

Galatasaray'ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder, Fenerbahçe derbisi öncesi iddialı açıklamalarda bulundu.

18.11.2016 14:54

Wesley Sneijder’in açıklamaları şu şekilde;

Uzun süre sonra karşınızdayım. Pazar günü önemli bir maç bizi bekliyor. Ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Güvenimiz üst düzeyde ve hazırız. Sezon başından beri çok iyi çalışan bir takımız. Milli takım dönüşleri zordur. Bazı arkadaşlar aramıza geç katıldı. Şimdi tüm takım halinde beraberiz. Güzel çalışıyoruz. Oyuncu olarak da bu maçları oynamak istersiniz.

"Önemli olan takımın kazanması"
Biliyorum ki Türkiye’de gol atmak çok önemli. Benim için o kadar da önemli değil. Asist yapmak da aynı oranda önemli... Asıl odaklanmamız gereken takımın kazanması. Gol atmak bu kadar önemli olsa her seferinde kaleyi düşünürdüm. Daha uygun bir pozisyonda arkadaşım varsa ona pas vermek her zaman aklımda. Gol için endişelenmiyorum. Pazar da gelebilir... Tüm çabam galibiyet için.

"Taraftarlarımızla orada olacağız"
Üçüncü Kadıköy maçım olacak. Her şeyin bir ilki vardır. Durumumuz gayet iyi. Kendimize güvenimiz sonsuz. Taraftarlarımız uzun bir aradan sonra deplasmanda bizle beraber olacak. Onların bize verdiği enerji ve güçle galibiyet için sahaya çıkacağız.

"Beraberliği kabul etmiyorum"
Galibiyetin şifresi bu maça kadar yaptıklarımızı yenilemek. Sezon başından beri iyi bir performans gösteriyoruz. Son iki maçı kaybettik ama galibiyeti hak etmiştik. Pozisyonlar bulduk belki son vuruşlardaki hatalarımız puan kaybına neden oldu. Bu iki maçta şans bizle değildi. Kadıköy’e gidiyoruz. Önemli bir maç ama diğer karşılaşmalardan farkı yok. Kesinlikle beraberliği kabul etmiyorum. Kariyerim boyunca böyle bir düşüncem olmadı. Pazar günü kazanmaya gidiyoruz. Galibiyetle döneceğiz.

Advocaat milli takımdaki ilk teknik direktörüm. İyi bir insan ve Fenerbahçe için iyi bir tercih. Lens de milli takımdan arkadaşım. Pazar günkü maçı milli takım kampında konuşmuştuk. Onun için üzgünüm fakat diğer taraftan da bizim adımıza mutluyum.

"Maç sonrası açıklamalar çarpıtıldı"
Herhangi bir şey değişmedi. Ligin ilk maçından beri aynı oyun sistemiyle oynadık. Son iki maçta şans yanımızda değildi. Kötü performans sonrası alınan mağlubiyetle değildi. Başakşehir maçı sonrası yaptığım açıklama çarptırıldı. Orada sadece bir kişiye odaklandım. Dinlerseniz boşluğu doldurabilirsiniz. 13 senelik profesyonel kariyerimde hiçbir zaman takım arkadaşı ya da teknik direktörümle basın üstünde tartışmaya girmedim. Maç sonu bir kişinin kötü performans gösterdiğini söyledim. Takım arkadaşım ya da teknik direktörümüz değildi…

"Takım halinde iyi oynamalıyız"
Bu derbiyi bireyselleştirmek doğru değil. 18 kişi oraya gideceğiz 11 kişi sahada olacak. Oradan bir galibiyet istiyorsak tüm takım iyi oynamalıyız. Bireylere odaklanmamalıyız. Kariyerimde pek çok önemli derbiler oynadım. GalatasarayFenerbahçederbisi atmosfer açısından en iyisi. Pazar günü için %100 hazırım. Sakatlığın geride kaldı.

Sadece Ajax – Feyenoord maçında bu tip bir deplasman yasağı vardı. Buradaki derbilerin havası, yaklaşım ve tutku inanılmaz. Kariyerimde gördüğüm en üst seviyede. Kalite olarak belki İspanya derbisi daha yüksek ama burada atmosfer çok iyi seviyede…

Yorumlar | 0
üye profil