We'll Club ile birlikte #Seniniçinkoşuyoruzçocuk

Kendini iyi hissetmeyi sevenlerin kulübü We’ll Club, Cumhuriyet’in 97. yılında çok değerli bir projeye imza atıyor.

Yayınlanma Tarihi: 28.10.2020 11:39
Değiştirme Tarihi: 28.10.2020 11:39
We'll Club ile birlikte #Seniniçinkoşuyoruzçocuk

Her yıl “29 Ekim Atatürk Koşusu’nu düzenleyen We’ll Club, bu yılki koşuyu COVID-19 nedeniyle sanal koşu olarak gerçekleştirecek. Atatürk Koşusu bu yıl; #SeninİçinKoşuyoruzÇocuk, diyerek eğitimini evde devam ettiren çocukların internet yetersizliği; masaüstü, dizüstü ya da tablet gibi araçların eksikliğini gidermeyi hedefliyor.

işe koyulan We’ll Club, katılımcıların koştuğu her 1 kilometreyi çocuklarımızın eğitimi için 5 GB internete dönüştürüyor ve TEV aracılığıyla ihtiyacı olan çocuklara ulaştırıyor. Ayrıca 300 çocuğa da tablet bağışında bulunarak eğitim için temel bir araç eksikliğini de gidermeyi hedefliyor.

29 Ekim-1 Kasım tarihleri arasında istediği zaman, istediği yerde 8 kilometrelik koşuyu tamamlayan her bir katılımcı toplam 40 GB internet bağışlamış olacak. 

26 Ekim itibariyle 4 Ultra Maraton koşucusu, projeye dikkat çekmek için kilometre sınırı olmadan koşmaya başlayacaklar. 29 Ekim’e kadar koşacak olan Ultra Maraton koşucuları, 29 Ekim’de çocukların eğitimi için koşmak isteyenlere bayrağı devredecek ve 4 gün boyunca Türkiye’nin 4 bir tarafında kilometreler GB’a dönüşmeye başlayacak. Aysel Yalaç, Faruk Kar, Aykut Çelikbaş ve Gürkan Açıkgöz ile başlayan koşuyu 29 Ekim Atatürk Koşusu sosyal medya hesaplarından herkes heyecanla takip ediyor olacak. Hep birlikte #SeninİçinKoşuyoruzÇocuk.