Cezası belli oldu!

Fenerbahçe Trabzonspor maçında soyunma odasına giderken söylediği sözler yüzünden PDFK'ya sevk edilen Volkan Demirel'in cezası belli oldu.

Yayınlanma Tarihi: 10.02.2015 11:04
Değiştirme Tarihi: 10.02.2015 11:18
Cezası belli oldu!

Şükrü Saracoğlu'nda oynanan ve golsüz berabere biten F.Bahçe- Trabzon maçı sonrasında soyunma odası koridorlarında küfür ettiği belirtilen Volkan için kötü haber geldi. Maç sonu, "İki tane o.. ç..'nun telefonundan etkilenip maç yönetiyorsunuz, penaltımızı vermiyorsunuz" dediği iddiasıyla temsilci raporuyla Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na 'tedbirli' sevk edilen Volkan'a 41. maddeden (Kişilik haklarına saldırı, HAKARET, tehdit ve tükürme) işlem yapılacak. Bu hareketin karşılığı da maddede "2 ila 5 maç" olarak gösteriliyor. Volkan kupadaki Rize ve ligdeki Gaziantep maçlarında forma giyemeyecek.
 
Ceza 5 maça da çıkabilir
 
Haftalık sevk işlemlerini her salı sabahı yapan Futbol Federasyonu, sarı-lacivertli ekibin yarın Ç.Rizespor ile kupa maçının olması ve 48 saatlik savunma sürelerinden dolayı sevk tebligatını dün akşam sarı-lacivertli kulübe iletti. Bu tebligata göre F.Bahçe'nin 48 saatlik savunma süresi başladı. Volkan ile ilk haberlerde eylemin 36. maddeye göre değerlendireceği 1 ila 3 maç arası ceza alacağı belirtildi. Ancak Volkan'ın sözleri "Centilmenliğe aykırı sözler “den çıkarılıp, "Hakaret" içeren 41. maddele göre değerlendirilecek. PFDK, F.Bahçe ve Volkan'ın savunmasına göre cezayı 2 maçta da bırakabilir, 5 maça da çıkarabilir.

İlgili Sayfalar: Spor