Ve beklenen oldu! Volkan Demirel ile Caner Erkin...

Fenerbahçe'de kötü haber...

Yayınlanma Tarihi: 09.02.2015 15:34
Değiştirme Tarihi: 09.02.2015 16:24

Fenerbahçe-Trabzonspor maçı Caner’den sonra Volkan Demirel’in de başını yakacak. Cumartesi günü oynanan ve golsüz eşitlikle sonuçlanan karşılaşmadan sonra yaşanan olaylar zincirine sarı-lacivertli takımın file bekçisi Volkan’ın da dahil olduğu ve soyunma odası koridorunda küfür ettiği için bugün tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edildi.

Haber ile ilgili metin girin!.
Maçın sonunda Bülent Yıldırım ve yardımcılarıyla kısa bir diyalog içine giren ve “Birkaç kişinin ağzına bakıp etkileniyorsunuz. Bizim emeğimize ne olacak” çıkışında bulunan Volkan’ın soyunma odası koridoruna hakemlerden birkaç metre önde girdiği ve “İki tane o..... çocuğunun açıklamalarından etkilenip maç yönetiyorsunuz. Göz göre göre penaltımızı vermediniz” ifadelerini kullandığı belirlendi. Volkan’ın yüksek sesle sarf ettiği bu sözlerin maçın temsilcisi tarafından rapor edildiği ve bugün TFF’ye ulaştırıldığı kaydedildi.

Direkt olarak hakemin yüzüne söylenmemesine karşın yakın mesafeden ve onların işiteceği tonda kullanılan bu sözler nedeniyle Volkan’ın tedbirli olarak sevki yapılacağı için hafta içinde oynanacak Ziraat Türkiye kupası maçında forma giyemeyeceği, “centilmenliğe aykırı sözler” başlıklı disiplin talimatına göre de 1 ila 3 maç arası ceza almasının gündemde olduğu bildirildi.

Volkan’ın sevkinden sonra Hukuk Müşavirliği’nin hakem Bülent Yıldırım’dan da ek rapor isteyeceği öğrenildi.

Öte yandan Caner Erkin de spormentliğe aykırı hareketten PFDK'ya sevk edildi.

Yıldırım’ın notu 8.5
Fenerbahçe-Trabzonpor maçında nasıl bir performans göstereceği merakla beklenen hakem Bülent Yıldırım muhteşem bir not aldı. Karşılaşma öncesi Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun telefonla aradığı Yıldırım, MHK ile yaptığı görüşmede maçı yönetebilecek motivasyona sahip olduğunu belirterek herkese güvence vermişti. Gözlemci Sabri Çelik’in Bülent Yıldırım’a 8.5 verdiği öğrenildi. Hakemler için çok iyi olarak nitelendirilen bu notun karşılığı “övgüye değer performans” olarak belirtiliyor.
İlgili Sayfalar: Spor