Volkan Demirel protestolar hakkında konuştu!

Volkan Demirel protestolar hakkında konuştu!
Yayınlanma Tarihi: 23.08.2017 12:14 | Değiştirme Tarihi: 23.08.2017 12:14

Sezona çok kötü bir başlangıç yapan kaleci Volkan Demirel, Fenerbahçe seyircisinin kendisine yönelik tepkisini şöyle yorumladı: "Protesto etmekte haklılar"

Hazırlık kampındaki performansıyla alarm veren, Süper Lig’in ilk iki haftasındaki Göztepe ve Trabzonspor maçlarında da hatalı goller yiyen kaptan Volkan Demirel, Fenerbahçe’nin daha sezonun başında çok önemli puanlar kaybetmesinde baş rolü oynadı.

 

Bu durum hemen akıllara “Malaga’dan transfer edilen Carlos Kameni ile girdiği rekabetten mi etkilendi”, “İyi çalışmıyor mu?” ya da “Takım için başka bir problem mi yaşıyor” gibi soruları getirdi.

 

Tecrübeli file bekçisinin son Trabzonspor maçının ardından öz eleştiri yaptığı ortaya çıktı. Taraftarın kendisine yönelik protestosuna hak veren deneyimli file bekçisi, yakın çevresiyle performansını masaya yatırırken önemli ifadeler kullandı:

 

“Ben de yediğim iki gole anlam veremiyorum. Tuttuğum iki topu da içeri aldım. Daha önce hatalı goller yedim ama bunun gibi bir durumu hiç yaşamadım. Bunu nasıl açıklayacağımı da bilemiyorum. Üzerimde bir şanssızlık var diyebilirim. İyi çalışıyorum ve kimseyle bir problemim yok. Taraftar, Trabzonspor maçında protesto etmekte haklı. Ben Fenerbahçeliyim. Önemli olan takımın kazanması. Bu hatamdan sonra Kameni de kaleye geçerse sonuna kadar ona ve takıma destek vereceğim...”

 

Kötü tablo

 

Fenerbahçe formasıyla 16. sezonunu geçiren Volkan Demirel, son 11 resmi maçı da gol yemeden tamamlayamadı. Kalesini son olarak Galatasaray’la 23 Nisan’da oynanan derbi maçta gole kapatan tecrübeli file bekçisi, daha sonra forma giydiği 11 maçta kalesinde 15 gol gördü.

 

Volkan, Fenerbahçe’nin gol yediği son 13 resmi maç içinde sadece geçen sezon Çaykur Rizespor müsabakasıyla bu sezonki Vardar karşılaşmalarında forma  giymedi.

 

42: Volkan Demirel geçtiğimiz sezon 28’i ligde olmak üzere 42 maçta forma giydi. Bu sezon ise iki ligde iki Avrupa’da toplam dört maçta görev aldı. Fenerbahçe kariyeri boyunca toplamda 464 kez sahaya çıktı.