Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Volkan Demirel antrenör kurbanı oldu

Volkan Demirel antrenör kurbanı oldu

Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel'in, antrenör Paolo Orlandoni'nin verdiği hatalı çalışma programı yüzünden form tutamadığı iddia edildi.

28.09.2016 13:11

Fenerbahçe'de sezon başından beri performansı eleştiri konusu olan Volkan Demirel'in hazırlık döneminde yaşadığı sorunların sebebi ortaya çıktı.

Sabah gazetesinin haberine göre tecrübeli file bekçisinin form grafiğini etkileyen büyük ihmal şöyle:

Bireysel hatasından gol yemese de "Artık maç da kurtarmıyor" denilen Volkan Demirel, sezon öncesinde geçirdiği bel fıtığı ameliyatının ardından kaleci antrenörünün özel çalışma programı hazırlamaması nedeniyle sezona problemli başladı.

Fenerbahçe'nin kalesinde uzun yıllardır 1 numaralı isim olan tecrübeli file bekçisi geçtiğimiz sezonlardaki esnekliğine ve çabukluğuna ulaşamamasındaki esas nedenin kaleci antrenörü Paolo Orlandoni'nin uygulamaları olduğu ortaya çıktı. İtalyan antrenör, Volkan'ın talebini kabul etmedi.

Van Persie'den bomba açıklama: 'Her şeye açığım'

ŞİMDİ EKSTRA ÇALIŞIYORKaleci antrenörü Orlandoni, diğer file bekçileri Fabiano ve Ertuğrul'a yaptırdığı antrenmanların aynısını Volkan'a da yaptırdı. Bu çalışmaların Volkan'ın eski esnekliğine ve çabukluğuna ulaşmasını geciktirdi.

Volkan Demirel bu konuda antrenörüne başvurdu ve güçlenmeye dayalı bireysel programlar uygulama isteğini iletti. Ancak Orlandoni'nin bu talebe olumsuz yanıt verdi ve Volkan'dan çalışmalarını diğer kalecilerle birlikte sürdürmesini istedi. Şimdi Volkan antrenmanlar dışında ekstra güçlenme çalışmalarına ağırlık verirken, kısa zamanda eski formuna kavuşmak için yoğun çaba sarf ediyor. (Sabah)

Cengiz Semercioğlu yazdı: Yengeler Süper Ligi

Yorumlar | 0
üye profil