Vodafone Park'ı kopyalıyorlar

Şili’nin Colo Colo takımının yönetimi, kulübün tarihi stadını yenileme kararı aldı. Model olarak da Beşiktaş Vodafone Park Stadı’nın uygulanması önerildi. Kapasite 47 bin kişiden 66 bin kişiye çıkarılacak.

Yayınlanma Tarihi: 11.08.2019 12:32
Değiştirme Tarihi: 11.08.2019 12:32
Vodafone Park'ı kopyalıyorlar

DÜNYANIN en güzel statları arasında yer alan Beşiktaş Vodafone Park, binlerce kilometre uzaktaki Şili’ye örnek oldu. Şili’nin Colo Colo takımının yönetimi eski tarihi stadın yıkılıp, yerine yeni bir stat yapılması kararı aldı. Yapılacak stadın hangi modele uygun olacağı konusunda toplantı yapan yönetim, Beşiktaş Vodafone Park, Tottenham Stadyumu ve Valladolid’in Jose Zorrilla Stadı’nı masaya yatırdı. Yönetim, Vodafone Park’ın model olarak alınmasında ve uygulanmasında karar kıldı.

SİYAH-BEYAZ KONSEPTE UYGUN

2025 yılına kadar tamamlanması planlanan yeni Colo Colo Stadı’nın kapasitesinin 47 binden, 66 bine çıkartılması da planlanıyor. Beşiktaş gibi renkleri Siyah-Beyaz olan Şili ekibi, Vodafone Park’ın konseptini aynı şekilde stadında uygulamayı planlıyor. Kulüp yönetiminin toplantısında Beşiktaş stadının mimarisinden ve konumundan övgüyle bahsedildi. Eyrıca Siyah ve Beyaz konseptine en uygun stat olduğu vurgulandı (Kaynak: Akşam)

Etiketler: Vodafone Park