Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Vodafone Arena 'cehennem' olacak!

Vodafone Arena 'cehennem' olacak!

Beşiktaş, Vodafone Arena'yı cehenneme çevirecek bir projeye hayat vermeye hazırlanıyor. Söz konusu proje ile Beşiktaş yıllık 10 milyon lira kazanacak.

14.10.2016 14:37

Beşiktaş, çatı ile tribün arasındaki bölüme LED ekranlar koymayı planlıyor. Buradan yıllık 10 milyon TL gelir elde edecek olan siyah-beyazlı kulüp, LED'ler sayesinde sesin dışarıya çıkmasını da önleyecek. Böylece konuk takım taraftarla da mücadele edecek.

Vodafone Arena Beşiktaş'ın kasasını doldurmaya devam ediyor. Geçtiğimiz sezon 3 maçtan tam 30 milyon TL gelir elde eden Başkan Fikret Orman ve ekibi, bir kazanç kapısı daha buldu. Bir sezonda Vodafone Arena'dan 185 milyon TL kazanmayı hedefleyen Beşiktaş yönetimi, bu rakamı yukarı çekmek için projelerine devam ediyor. Vodafone Arena'nın çatı ile tribün arasındaki bölümü LED ekranlar takılacak. Uzun süredir düşünülen bu projeye Anıtlar Kurulu izin verdi. AjansBeşiktaş'ın yaptığı haberde kısa süre içinde LED ekranlar takılmaya başlanacak. Reklam vermek isteyen şirketlerle görüşmelere devam eden siyah-beyazlılar yılda 10 milyon TL kazanmayı hedefliyor.

Zemin -3.5 metre altta
Bu gelirin dışında LED ekranların bir başka yararı daha olacak. Vodafone Arena'nın zemini İnönü Stadı'na göre deniz seviyesinin eksi 3.5 metre altında yer alıyor. Bu da taraftarların tezahüratların çatı ile tribün arasındaki boşluktan dışarı çıkmasına neden oluyor. Ses şiddeti de kayboluyor. Ama LED ekranlar sayesinde taraftarların ıslığı ve tezahüratları direkt sahaya etki edecek. Bu sayede rakip oyuncular büyük baskı altına alınacak.

Yorumlar | 0
üye profil