Vodafone Arena 140 milyon dolara sigortalandı

Vodafone Arena 140 milyon dolara sigortalandı

Sompo Japan, erkek basketbol takımının sponsorluğunun yanısıra Vodafone Arena Stadı'nı 140 milyon dolarlık bedel üzerinden sigortaladı. Sompo Japan ayrıca stada gelecek seyircileri de kapsamlı bir güvence altına alacak.

Beşiktaş, basketbol takımının sponsoru Sompo Japan ile yeni bir işbirliği anlaşmasına imza attı.

Akatlar Arena'da gerçekleştirilen lansmana Başkan Fikret Orman, Sompo Japan Sigorta Genel Müdürü Recai Dalaş ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

İki taraf arasında yapılan yeni işbirliğine göre Sompo Japan, erkek basketbol takımının sponsorluğunun yanısıra Vodafone Arena Stadı'nı 140 milyon dolarlık bedel üzerinden sigortaladı. Sompo Japan ayrıca stada gelecek seyircileri de kapsamlı bir güvence altına alacak.

FİKRET ORMAN: UFUK'TA ŞAMPİYONLUK VAR
Törende bir konuşma yapan Başkan Fikret Orman "Sompo Japan ile geçen sene başladık. Bu sene daha genişleterek devam ediyoruz. Vodafone Arena'nın sigortasını ve kulübümüzün sigortasını onlarla yapmaya başladık. Yaptığımız işbirliğinden mutluyuz. Bu sponsorluğa sadece basketbol olarak bakmamak lazım. Sompo Japan ailesine çok teşekkür ediyorum.

Yeni sloganımız 'Ufukta Şampiyonluk Var' ile sezona başladık. Yerli ve yabancı önemli transferler yaptık. Son 3 senede futboldaki yapılanma basketbolun da stratejisidir. Basketbol bizim önem verdiğimiz bir branş. Yeni salon ve büyüme olarak bunu ortaya koymuş olacağız.Başarı grafiğimizin yukarı çıkması önem arz etmekte. Takımlarımızda hoca değişiklikleri yaptık. Beşiktaş ailesinden gelen önemli hocalar ile devam ediyoruz. Camiamız ve yönetim kurulumuz adına Sompo Japan'a teşekkür ediyorum. Recai bey olmak üzere tüm Sompo Japan ailesine teşekkür ediyorum.Buradan taraftarımıza da seslenelim. Hocamız burada Akatlar Arena'da oynamamızı istedi. Taraftarlarımızı bekliyoruz. İlk maçımızı deplasmanda Ankara'da oynayacağız. Sonra Akatlar Arena'da oynayacağız. Tüm taraftarlarımızı Beşiktaş Sompo Japan'ı desteklemek üzere tribünlere bekliyoruz." dedi.

 

RECAİ DALAŞ : " BEŞİKTAŞ'A DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ "
Sompo Japan Sigorta Genel Müdürü Recai Dalaş ise yaptığı konuşmada "Bugün Beşiktaş'ın günü. Sompo Japan ailesi olarak Beşiktaş'ın arkasındayız. Sompo Japan Sigorta, çoğunuzun bildiği gibi 15 yaşında. Türkiye'de 6 yıldr faaliyet gösteriyoruz. Son 10-15 yıla baktığımız zaman Türkiye'nin en büyük şirketlerindeniz.Sponsorluklarla Beşiktaş'a yardımcı oluyoruz. Faydalı bir birliktelik yakaladık. Beşiktaş'a destek olmamızın sebebi Beşiktaşlı olmamın yanında Türk sporunun yükselen yıldızı olduğuna inanmamdır. Sempatikleşen barışcı bir kulüp haline gelen Beşiktaş'ın taraftar sayısının arttığını düşünüyorum.Beşiktaş öncelikli olmak üzere çalışmalarımıza devam edeceğiz. İmkanlarımız ölçüsünde destek olmaya devam edeceğiz. Beşiktaş bizim için öncelikli bir kulüptür. Destek olacağız." ifadelerini kullandı.

UFUK SARICA "TARAFTARIMIZI AKATLAR'A BEKLİYORUZ'
Beşiktaş Sompo Japan koçu Ufuk Sarıca da yeni bir takım kurduklarını belirttiği konuşmasında "Bugün burada güzel bir vesile ile toplandık. Bu salonda daha kalabalık şekilde beraber olacağız. Sponsorluğun sporun vazgeçilmezi olduğunu görüyoruz. Kulübümüzün Sompo Japan ile yaptığı işbirliği bizlere güç katmakta. Beşiktaş daha büyük hedeflere aday olacaktır. Yeni bir takım kurduk. İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Oyuncularıma göstermiş oldukları performanstan dolayı teşekkür ediyorum. Oyuncularımızın göstermiş oldukları performans, hırs ve kazanma isteği bizleri daha büyük hayallere teşvik ediyor. Bu hayallere giden yolda en büyük etkenlerden biri sponsordur. Taraftarın gücü önemli. Geçmişte buna en büyük şahitlerden biri benim. Atmosferin sahadaki etkisini taraftar bilir. Taraftarlarımızın Akatlar'da bizleri yalnız bırakmayacağını düşünüyorum. Her maçı kazanmak için çalışacağımıza kendim ve oyuncularım adına söz veriyoruz. İnşallah sakatlıksız başarılı bir sezon olur." dedi.

Konuşmaların ardından tüm basketbolcular tek tek salona çağrılarak takım tanıtımı yapıldı. Tören pasta kesimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Hidayet Türkoğlu basketbolun patronu oluyor! Sürprizler...

Fatih Altaylı açıkladı! Fatih Terim... Ali Dürüst'ten açıklama! Fatih Terim, Arda Turan..

 

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 04/10/2016 13:18:45

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin