Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Vitor Pereira'dan şaşırtan açıklama

Fenerbahçe'nin teknik direktörü Vitor Pereira, maçın hakemi Cüneyt Çakır'a basın toplantısında övgü dolu sözler sarfetti. Özellikle Sarı Lacivertli taraftarların tepkisini çeken Cüneyt Çakır ile ilgili Vitor Pereira'nın bu yorumları çok konuşulacak gibi duruyor.

13.12.2015 22:26

Fenerbahçe'nin Portekizli teknik adamı Vitor Pereira, Başakşehir galibiyeti sonrası yayıncı kuruluşa çok çarpıcı ifadelere yer verdi.Genç teknik adam, maçın değerlendirmesini yaparken oyuncularının yorgun olduğunu belirtirken, "Oyuncularımızın hiç biri 'Süpermen' değil. Geçen hafta berbat bir sahada 65 dk 10 kişi oynadık, perşembe de 25 dakika.10 kişi de olsak kendi oyunumuzu sahada göstermeye çalıştık.7 maçtır yenilmeyen bir rakibe karşı oynadık. Oyuncularımız Superman değil, 2 maç 10 kişi oynadıktan sonra kolay olmadı." ifadelerine yer verdi.

Zemini eleştirdi!

Vitor Pereira, Şükrü Saracoğlu'nun zemini ile ilgili de çarpıcı bir yoruma imza attı. Portekizli çalıştırıcı, zemin ile ilgili eleştiride bulunarak, "Bugün zemin de iyi değildi, zorladı. Kendi sahamızdaki maçlarda burada halı gibi bir zemin olmalı." dedi.

'Aile olmalıyız'

Fenerbahçe taraftarlarının en iyi taraftarlar olduğunu her demecinde belirten Portekizli teknik adam, "Kariyerim boyunca Fenerbahçe taraftarından daha iyi tarfatar ve destek görmedim. Ligde şampiyon olmak istiyorsak bir aile olmalıyız. Zorlandığımız en ufak bir yerde onlara çok ihtiyacımız var. Onlarla ilgili hep iyi şeyler söyledim." sözlerini söyledi.

Taraftardan destek istedi

Taraftarlardan ricada bulunan Pereira, zor zamanlarda taraftarın yanlarında durmasını isteyerek, "Oyuncularımız sahada maksimum seviyede performans gösteriyor. Seviniyorsak beraber sevinmeliyiz, acı çekiyorsak da taraftarla beraber acı çekmeliyiz. Onlardan isteğim kulübün parçası olduklarını hissetsinler. Üstünlüğü kuramadığımız anlarda onların yardımına ihtiyacımız var." sözlerine söyleyerek destek istedi.

Tartışma yaratan kadro açıklaması

Vitor Pereira konuşmasının son bölümde çok konuşulacak bir açıklamaya imza attı ve kadronun yetersiz olduğunu değinen Portekizli teknik adam bundan dolayı oyuncularının yorgun oladuğunu iddia etti.

İşte o çok konuşulacak sözler;

"Oyunu domine eden Fenerbahçe'yi göstermek istedim ama bu durum imkansızdı. Rakip 7-8 günde bir maç yapan bir takım.Takım yorgun düştüğü anda taraftarımızın desteğine ihtiyacımız var. Bugün kulübede ofansif anlamda Robin van Persie ve Diego vardı, ofansif anlamda başka kimse yoktu kulübede.Taraftarımız bu durumu anlamalılar. Biz hep beraber bir şey başaracağız."

Cüneyt Çakır'a övgü dolu sözler

Fenerbahçeli taraftarların özellikle ilk yarının sonlarında karşılaşmanın hakemine tepki göstermesinin ardından Vitor Pereira maç sonu katıldığı basın toplantısında taraftarların tam aksi yönde ifadeler kullandı. Portekizli teknik adam hakemin karşılaşmayı iyi yönettiğini düşünerek "Cüneyt Çakır'ın maçı başarıyla yönettiğini düşünüyorum. Bunun yüzünden maç sonunda yanına gittim ve tebrik ettim." ifadelerini kullandı.

Yorumlar | 0
üye profil