Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Vitor Pereira'ya Fenerbahçe yönetiminden psikolojik baskı

Vitor Pereira'ya Fenerbahçe yönetiminden psikolojik baskı

Fenerbahçe Yönetimi, Pereira’ya, “Taraftar da camia da artık sana güvenmiyor. Fenerbahçe’de istenmiyorsun. İstifa et ve ayrıl” mesajını gönderdi. Portekizli’nin yanıtı beklenmeye başlandı.

06.08.2016 11:03

Sürekli iddialı konuşan, başarı ve güzel ve futbol vaat eden Vitor Pereira, Monaco karşısında Şampiyonlar Ligi’ne havlu atılmasıyla birlikte kredisini tüketti.

Taraftarlar sosyal medyada “İstifa et Pereira” kampanyası başlattı. Geçen sezonun sonunda Portekizli’nin gönderilmesi yönünde Aziz Yıldırım’a görüş bildiren yöneticiler de yeniden, “Yol yakınken yollarımızı ayıralım” demeye başladı.

Başkanın desteğini kaybetti
En önemlisi, Monaco rövanşındaki futbol sonrası adeta küplere binen Başkan Aziz Yıldırım da artık Vitor Pereira’dan ümidini kesti. Yönetim, 48 yaşındaki teknik adama görevden ayrılması için baskı yapmaya başladı. Pereira’ya, “Kulüpte kimsenin sana güveni kalmadı. Ne taraftarlar ne de camia seni istemiyor. Verdiğin sözlere rağmen başarısızlık devam ediyor. Daha fazla uzatma, istifa et” mesajı gönderdi. 

Gerekirse tazminat ödenecek 

Yönetim şimdi, gelecek cevabı beklemeye başladı. Eğer Pereira, tüm ısrarlara rağmen, “Görevimin başındayım. İstemiyorsanız, kovun” derse, b planı devreye girecek. Portekizli ve ekibinin 1 yıllık sözleşmesi ve toplam 4 milyon Euro’luk (13.3 milyon TL) tazminatı bulunuyor. Yönetim, pazarlık yapıp bu rakamı daha aşağıya çekmeye çalışıp, hepsinin görevine son verecek.  Geçiş döneminde takım bu üçlüye emanet!
Fenerbahçe Yönetimi, Vitor Pereira’nın yerine gelecek teknik direktör için arayışlara başladı bile. 

Portekizli’nin ayrılmasının ardından, yeni hocayla imza atılana kadar takımı kimin çalıştıracağı de belirlendi. 

Şu anda alt yapının başında bulunan Müjdat Yetkiner, Kemalettin Şentürk ve Saffet Akbaş, bu süreçte A takımın başına geçecek ve idmanları onlar yaptıracak. Fenerbahçe yeni hocasını bulduktan sonra bu üçlü eski görevlerine geri dönecek.

Yorumlar | 0
üye profil