Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Vitor Pereira: Oyuncularım bu olaydan etkilenmişler

Vitor Pereira: Oyuncularım bu olaydan etkilenmişler

Fenerbahçe'de teknik direktör Vitor Pereira, Fenerbahçe Televizyonu'na gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

17.07.2016 14:20

Türkiye'de yaşanan olaylarla ilgili değerlendirme yapan Teknik Direktör Vitor Pereira, "Şu anda bu sabah gördüğüm, oyuncularım bu olaydan etkilenmişler. Sadece bizim takımımız değil, bizler değil tüm Türkiye bu olaydan etkilendi. Diğer takımlardaki oyuncuların da bu olaylardan etkilendiğini düşünüyorum. Genel olarak halkın etkilendiğini görüyorum. Tabii ki herkes durumdan dolayı endişeli. Ama umarım hızlı bir şekilde bu durum artık geride kalır ve hızlı bir şekilde çözülür. Çözülsün ki biz de sadece futbol düşünmeye devam edelim" şeklinde konuştu.MONACO DA İYİ BİZ DE İYİYİZFransız ekibi Monaco'nun iyi ve güçlü bir ekip olduğunu belirten Vitor Pereira, iyi oyunculardan kurulu bir kadroya sahip olduğunu söyledi ve Monaco maçına hazır olacaklarını ifade etti. Gündemdeki olaylardan dolayı iptal edilen Olympique Lyon maçıyla ilgili de konuşan Pereira, yaşananlardan dolayı herkesin endişeli olduğunu ve hızlı bir şekilde çözülmesini umduğunu söyledi.

Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu'ndaki rakip Monaco'yu değerlendiren Pereira, "Kurada her takım çıkabilir karşınıza. Bu kurada bize de Monaco çıktı. İyi bir takım. Güçlü bir takımla karşılaşacağız. İyi çalışan ve ellerinde çok fazla sayıda seçenek olan bir takımla karşılaşacağız. Biz de iyi bir takımız. İyi oyunculardan kurulu bir kadromuz var. Az zamanımız olmasına rağmen inanıyorum ki o maç günü geldiğinde hazır olacağız" dedi.

ALIŞILMIŞIN DIŞINDA BİR HAZIRLIK DÖNEMİAlışılmışın dışında bir sezon başı dönemi geçirdiklerini ifade eden Portekizli teknik adam, Monaco maçına hazır olacaklarını ise şu sözlerle ifade etti:

"Şu anda tabii ki cezalı oyuncularımız var ve birçok oyuncumuz geç katıldı sezon başı hazırlık döneminde aramıza. O yüzden alışılmışın dışında bir sezon başı dönemi geçirdiğimizi söyleyebilirim. Elimizde çok fazla çözüm yok. Özellikle bu ilk maçlar öncesinde. Ama bütün kadromuz tamamlandığında cezalı oyuncularla da beraber tabii ki çok daha güçlü bir takım olacağız. Şu anda elimizdeki oyuncularla en iyi şekilde hazırlanmak mecburiyetindeyiz. Bunu çok fazla konuşmanın bir manası yok. Elimizdeki oyuncular kaliteli oyuncular ve biz o maça hazır olacağız."

LYON MAÇI ÖNEMLİ OLACAKTIYaşanan olaylardan dolayı iptal edilen Olympique Lyon maçıyla ilgili de konuşan Pereira, "Önemli bir maç olacaktı ve bir 90 dakika daha oynayacaktık. Monaco maçı öncesi bazı noktaları bir kez daha görebilecektik. Olympique Lyon maçı, oyuncularımızın vücutlarının yeni sezona iyice alışması, iyice hazırlanması açısından da önem taşıyordu ama mümkün olmadı yaşanan olaylardan dolayı. Şimdi önümüzde Çek Cumhuriyeti seyahati var bizi bekleyen. Çek Cumhuriyeti'ne gidip geldikten sonra İstanbul'da bir maç daha yapmayı planlıyoruz. Tesislerimizde bu maçı ayarlamaya çalışacağız. En azından bir maç daha yapabilelim ve bir maç daha yakın olalım hazırlanmaya" ifadelerini kullandı.

Yorumlar | 0
üye profil