Vitor Pereira'dan derbi sözü!

Yayınlanma Tarihi: 23.10.2015 02:21 | Değiştirme Tarihi: 23.10.2015 10:54

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Ajax maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Ajax maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, UEFA Avrupa Ligi'nde oynadıkları ve 1-0 kazanılan Ajax maçının ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Vitor Pereira'nın maç sonu ilk açıklamaları şöyle:

"Sabah kalktığımda hiçbir zaman öleceğimi düşünerek ayağa kalkmam. Mücadele etme isteği ile ayağa kalkarım. Bugün hayattayız. Pazar gününe kadar toparlanacağız ve mental açıdan güçlü bir Fenerbahçe sahada göstereceğiz. Galatasaray maçı çok önemli bir karşılaşma. Kazanmayı düşünen bugün bizdik. Top kazandık rakipten, bu şekilde hücumları organize etmeye çalıştık. Grupta her şey olabilir, yürüyüş devam ediyor. Bir süreliğine Avrupa Ligi sayfasını bir kenara bırakacağız ve bizim için çok önemli olan Galatasaray maçına odaklanacağız."

"Hayatımda hiç görmediğim bir taraftar"

"Bu akşam takım gerçekten tüm eleştirilere, yoprumlara en iyi şekilde cevap verdi. Seviyesini gösterdi ve mental açıdan güçlü bir duruş sergiledi. Biz kendi aramızda konuşmalarımızı yapıyoruz ve ne istediğimizi biliyoruz. Aynı zamanda taraftarlarımıza çok teşekkür etmek istiyorum. harikalar, fantastikler. Hayatımda hiç görmediğim bir taraftara sahibim. İlk dakikadan son dakikaya kadar bizi desteklediler. İhtiyacımız olan bir fazla oyuncu onlardı bugün."

Vitor Pereira'nın basın toplantısındaki açıklamaları ise şöyle:

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, UEFA Avrupa Ligi'nde Ajax karşısında aldıkları galibiyetle eleştirilere iyi bir cevap verdiklerini söyledi. Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Pereira, Kayserispor maçından sonra eleştirilerden dolayı zorlu bir hafta geçirdiklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Bu maçta herkese güçlü bir cevap vermek istiyorduk ve verdik. Takım halinde ne kadar mücadeleci olduğumuzu gösterdik. Bu hafta yoğun eleştiri altındaydık. Geçen hafta zorlu bir sahada 3 puan aldık. Belli sebepleri vardır eleştirilerin ama kimse bu fırsatı kaçırmadı. Bir şekilde kazanmıştık o maçı ama eleştiriler anlamında zorlu bir haftaydı. Sadece lafla değil saha içindeki duruşumuzla da ne kadar mücadeleci bir takım olduğumuzu göstermek istedik. Hedeflerine yürüyen, savaşan bir takım olduğumuzu gösterdik. Hem Türkiye hem de Avrupa Ligi'nde hedeflerimizle ilgili yolumuza devam ediyoruz."

Maçın özellikle ikinci yarısında çok iyi baskı yaptıklarını anlatan Pereira, "Önde baskımızla rakibi kendi yarı alanına hapsettik. Tek bir pozisyonlarını hatırlıyorum. Biz ise birçok pozisyona girdik. Bazen son pası veremedik, bazen de kaleci harika kurtarış yaptı" dedi.

Bireysel performanslar hakkında konuşmak istemediğini vurgulayan Portekizli teknik adam, "Futbol bireysel oyun değil, takım halinde oynanır. Bugün kaliteli bir oyun ortaya koyduk. Bazı dakikalarda istediklerimizi yapamadık. Karşımızda da futbol kültürü olan önemli bir takım vardı. Takım halinde iyi hücum ve defans yaptık. Oyunun kontrolü bizdeydi ve kazanmak isteyen taraftık" şeklinde konuştu.

"Galatasaray maçında güçlü bir görüntü vereceğiz"

Vitor Pereira, 25 Ekim Pazar günü Spor Toto Süper Lig'de oynayacakları Galatasaray derbisiyle ilgili, "Galatasaray maçında taraftarımızla güçlü bir görüntü daha vereceğiz. Bir ispat daha göstermek istiyoruz. Karakterli bir takım olduğumuzu gösterme duygusuyla sahada olacağız" değerlendirmesinde bulundu. Takımın maça kişilikli oyuncular olduklarını gösterme duygusuyla çıktığını da anlatan Pereira, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunu harika şekilde ispatladılar. Son dakikaya kadar kazanmak istediler. Tek bir takım olduğumuzu, birlik olduğumuzu gösterdik. Güçlü ve sert bir cevap verdik. Takım halinde oynamayı başardık. Taraftarımıza desteğiyle yürüyüşümüzü devam ettirdiğimizi gösterdik. Ben hayatımda böyle taraftar görmedim. Son dakikaya kadar bize yardımcı oldular ve taraftarımızın alınan 3 puanda büyük payı var."

Vitor Pereira, uzun süredir oynamayan Gökhan Gönül'ün de çok başarılı bir karşılaşma çıkardığını sözlerine ekledi. Öte yandan Fenerbahçeli futbolcular yabancı basın mensuplarına açıklama yaparken, Türk medyasına konuşmamaları dikkati çekti.